Společnost Bell zahájila výrobu konvertoplánů CMV-22B pro americké námořnictvo

Společnost Bell zahájila výrobu konvertoplánů CMV-22B pro americké námořnictvo
Autor: Bell|Popisek: V-22B
03 / 07 / 2018, 14:00

Společnosti Bell a Boeing v rámci společného programu nazvaného Bell Boeing Joint Program Office, sídlícího ve městě Amarillo v americkém Texasu, získaly zakázku v hodnotě přesahující 4 miliardy dolarů k převedení dříve získané smlouvy týkající se konvertoplánů V-22 na víceletou smlouvu s pevně stanovenou cenou. Smlouva zajišťuje výrobu a dodání 39 konvertoplánů CMV-22B pro americké námořnictvo, 14 konvertoplánů MV-22B námořní pěchotě, jeden konvertoplán CV-22B letectvu a čtyři konvertoplány MV-22B japonské vládě.

Společnost Bell se těší z rozšíření výroby letounu V-22, jednoho z nejvíce všestranných a žádaných strojů amerického arsenálu, které podporuje naše vojáky,” řekl Chris Gehler, viceprezident program V-22 společnosti Bell. „Tato víceletá smlouva nám zajistí stabilitu výrobního programu minimálně do roku 2024,” dodal.

Americké námořnictvo využije nové konvertoplány CMV-22B pro přepravu osob a nákladu z pevniny na lodě. Postupně se tak obmění letouny Grumman C-2 Greyhound, které byl ve službě od půlky šedesátých let.

Kombinace několika objednávek pro tři americké složky a hlavního amerického spojence do jedné několikaleté dodávky je pro americké námořnictvo mnohem výhodnější,” řekla Kristin Houston, viceprezidentka Boeing Tiltrotor Programs a ředitelka programu Bell Boeing V-22. „Tato zakázka navíc umožňuje americkému námořnictvu pokračovat v rozvoji své přepravní palubní flotily moderními konvertoplány. Je to opravdová win-win situace,” dodala.

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace