Společnost EXCALIBUR ARMY získala další významný kontrakt na speciální vozidla v jihovýchodní Asii

Společnost EXCALIBUR ARMY získala další významný kontrakt na speciální vozidla v jihovýchodní Asii
02 / 09 / 2019, 18:00

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) působící v oblasti speciální výroby a obranných technologií se tradičně orientují především na export. Podnik EXCALIBUR ARMY tak v minulosti například dodal pozemní bojovou techniku do Indonésie. Právě v této zemi šternberská firma v nedávné době získala další významný kontrakt.

EXCALIBUR ARMY má v teritoriu jihovýchodní Asie na svém kontě už několik úspěšných projektů.  Aktuálně je v realizaci kontrakt na speciální mostní vozidla pro indonéské ozbrojené síly v hodnotě jednotek miliard korun. Dodávky jsou rozvrženy na tři roky, přičemž první várku vozidel si zákazník převzal minulý měsíc. Konkrétně jde o mostní samohybné systémy M3 a podpůrná i logistická vozidla v řádu desítek kusů. Jde o jeden z největších projektů, které společnost EXCALIBUR ARMY v Indonésii uskutečnila.

m3

Už dříve do Indonésie EXCALIBUR ARMY dodala například raketometné systémy RM-70 Vampire společně se speciálními podpůrnými a velitelskými vozidly, jež byly vyrobeny a vybaveny ve spolupráci s dalšími českými a slovenskými podniky. Šternberská firma nadále do Indonésie dodává raketovou techniku, náhradní díly pro pozemní vozidla a zabezpečuje i servisní služby pro indonéskou armádu a námořní pěchotu.

pandur

Na nejnovějším kontraktu speciálních mostních a ženijních vozidel EXCALIBUR ARMY spolupracuje se svým strategickým partnerem, společností General Dynamics European Land Systems (GDELS). Tato spolupráce vzešla z dlouhodobých vazeb obou firem, díky kterým mohla EXCALIBUR ARMY indonéskému zákazníkovi nabídnout produkt, který zaplnil mezeru na tamním trhu. Vedle toho šternberský podnik v regionu jihovýchodní Asie nabízí i další bojovou a ženijní techniku ze svého portfolia i od partnerských společností z holdingu CSG. Jedná se například o obrněná vozidla Pandur II 8x8, Patriot 4x4, ale také mostní automobily AM-50 EX a AM-70 EX na podvozcích TATRA. Automobily AM-50 EX si už našly své zákazníky, v případě novinky AM-70 EX se vedou pokročilá jednání s prvními zájemci.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají přibližně 8000 osob a v roce 2018 vygenerovaly tržby v hodnotě 11,5 mld. Kč.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace