Společnost General Dynamics European Land Systems podporuje armádní Memoriál Davida Beneše

Společnost General Dynamics European Land Systems podporuje armádní Memoriál Davida Beneše
Popisek: 41. mechanizovaný prapor
18 / 07 / 2018, 11:00

V polovině července se konal již třetí ročník soutěže zdatnosti nazvané Memoriál Davida Beneše. Pořádá ji 41. mechanizovaný prapor pro týmy ze všech útvarů Armády České republiky.

Memoriálem Davida Beneše si čeští vojáci připomínají památku pěti svých spolubojovníků, kteří před čtyřmi lety zahynuli ve službě v Afghánistánu při útoku sebevražedného atentátníka. Akce je pořádána na počest všech válečných veteránů a nese jméno po jednom z oněch pěti českých vojáků, kteří před čtyřmi lety zahynuli. Už od počátku Memoriál podporuje, a to nejen finančně, i mezinárodní společnost General Dynamics European Land Systems. Tento evropský výrobce pozemní vojenské techniky mimo jiné v minulosti například ve spolupráci s českými podniky dodal české armádě vozidla Pandur II 8x8 a v současnosti nabízí vozidla ASCOD 2 do výběrového řízení AČR na nástupce BVP-2.

Třetího ročníku Memoriálu Davida Beneše, jenž měl letos podobu extrémního závodu víceboje pěchoty, se zúčastnilo deset soutěžních družstev armády z celé republiky. Na soutěžní družstva čekalo plnění různých disciplín, například střelby na stanovištích, přesun na dlouhou vzdálenost se zátěží, orientace v terénu, ošetřování raněných, práce s radiostanicemi, překonávání překážkové dráhy a plnění dalších úkolů.

První soutěžní den se odehrál v areálu armádní střelnice ve Vršovicích u Loun, kde vojáci změřili své schopnosti ve střelbě, hodu granátem, v plnění zásobníků na čas a dalších disciplínách. Po splnění všech úkolů následoval noční pěší přesun z Vršovic do Žatce, přičemž limit k překonání zhruba 30kilometrové vzdálenosti se zátěží 20 kg na zádech byl 6 hodin. Následující den na soutěžní týmy čekaly další disciplíny a klání v podobě budování minového pole, ovládání radiostanice, ošetření a transportu raněného, práce s mapou a v neposlední řadě práce s prostředky individuální ochrany. Poslední den přinesl nejtěžší zkoušku, ve které vojáci museli zdolat překážkové dráhy NATO v taktické výstroji a se zátěží i výzbrojí na sportovišti Flora v Žatci.

FOTOGALERIE

memorial1

memorial2

memorial3

memorial4 

 memorial5

memorial6

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace