Společnost General Dynamics European Land Systems získala další zakázku na vozidla EAGLE 4x4 pro dánskou armádu

Společnost General Dynamics European Land Systems získala další zakázku na vozidla EAGLE 4x4 pro dánskou armádu
17 / 12 / 2020, 13:30

Dánské ministerstvo obrany objednalo u společností General Dynamics European Land Systems-Mowag (GDELS-Mowag) 56 obrněných hlídkovacích vozidel EAGLE 4x4 a první prototyp otevřené průzkumné verze na stejné podvozkové platformě v hodnotě 46 milionů švýcarských franků. Jde o druhou objednávku v rámci smlouvy popsané v červnu 2017 mezi GDELS-Mowag a akviziční a logistickou organizací dánského ministerstva obrany (DALO) po ukončení výběrového řízení Armored Patrol Vehicle (APV), ve kterém zvítězil typ EAGLE 4x4. Dodávky 57 vozidel začnou na konci roku 2021, završeny pak budou následující rok.

„Velmi si vážíme toho, že dánské ministerstvo obrany důvěřuje naší platformě EAGLE 4x4 i našim konstruktérským a výrobním schopnostem,“ řekl Giuseppe Chillari, viceprezident divize pro kolová vozidla korporace GDELS a výkonný ředitel společnosti GDELS-Mowag. „Jsem navíc velmi rád, že je Dánsko první zemí, která objednala otevřenou průzkumnou verzi našeho vozidla EAGLE 4x4. Jsme připraveni dodat do Dánska tuto novou verzi pro zkoušky dánské armády a jsme přesvědčeni, že flotila našich vozidel s nejmodernějším konceptem podvozku 4x4 bude sloužit ke spokojenosti dánského zákazníka,“ dodal Giuseppe Chillari.

 

O vozidle EAGLE 5

EAGLE 5 je jednou z nejpokročilejších a nejschopnějších kolových obrněných platforem 4x4 a patří k tomu nejlepšímu v oblasti lehkých taktických vozidel. Kromě vysoké ochrany osádky pancéřovaná karosérie poskytuje i širokou flexibilitu a adaptabilitu spojené s velkou nosností. Vozidla rodiny EAGLE mají také velký růstový potenciál, který je předpokladem pro budoucí modernizace a technologická vylepšení během jejich životního cyklu. EAGLE 5 díky svému pokročilému a velmi účinnému systému pohonu všech kol a systému odpružení De-Dion představuje vysoký standard třídy lehkých obrněných vozidel v oblasti mobility a ovladatelnosti. Rodinu platformy EAGLE tvoří velmi úspěšná lehká terénní taktická vozidla, která slouží po celém světě ve více než 1500 exemplářích.

O společnosti GDELS

General Dynamics European Land Systems se sídlem ve španělském Madridu je obchodní odnoží americké společnosti General Dynamics (NYSE: GD), která podniká prostřednictvím evropských poboček umístěných v Rakousku, Česku, Německu, Španělsku a Švýcarsku. Společnosti s přibližně 2200 vysoce kvalifikovanými technickými zaměstnanci projektují, vyrábějí a dodávají špičkové pozemní bojové systémy, včetně kolových, pásových a obojživelných vozidel, mostních systémů a výzbroje pro zákazníky po celém světě. Více informací na www.gdels.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace