Společnost Mezcal Armor dokončila úspěšně testy lehkého pancéřovaného hlídkového vozidla Tygra

Společnost Mezcal Armor dokončila úspěšně testy lehkého pancéřovaného hlídkového vozidla Tygra
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Tygra B6
10 / 04 / 2018, 15:00

Vozidlo Tygra B6 bylo úspěšně testováno v náročných podmínkách subsaharské Afriky.

Společnost Mezcal Armor sídlící ve Spojených arabských emirátech úspěšně vyzkoušela nové lehce pancéřované hlídkové vozidlo (LAPV - Light Armoured Patrol Vehicle ) Tygra B6 v těžkém terénu subsaharské Afriky. 

psali jsme: Ruská armáda vyzkoušela nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun - VDV

Podle zástupců Mezcal Armor podstoupil vůz extrémní terénní test na vzdálenost 1 100 kilometrů na plnou nádrž a splnil všechny výchozí požadavky v drsných afrických podmínkách. Mezcal Armor uvedl, že vozidlo Tygra zdolalo při náročných testech řadu různých překážek a vedlo si výborně, když dokázalo udržet stabilitu a stálý výkon.

Tygra B6 je primárně určeno pro hlídkovací službu, ostrahu hranic a převážení personálu podle aktuální potřeby. Poskytuje dostatečnou ochranu proti vojenským hrozbám a nabízí komfort pro jeho posádku. Vůz vychází konstrukčně z podvozku Toyoty Land Cruiser.

psali jsme: Představuje se nová verze obrněného vozidla Arlan 4x4 pro speciální síly Kazachstánu

Tygra B6 poskytuje dostatečnou ochranu proti výbuchům improvizovaného výbušného zařízení (IED) a ručním granátům. Proto bylo také zvoleno osvědčené řešení trupu tvaru V. Všechny viditelné oblasti vozu jsou pokryty vícevrstevnatým polykarbonátovým nátěrem.

Aby se posádka vozidla ve vysokých teplotách pouště nepřehřála, je využíváno dvou klimatizačních zařízení s keramickým nátěrem, jež byly vyvinuty NASA.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog-com

Tagy článku