Společnost Nexter vystaví na veletrhu IDET 2021 houfnici Caesar 8x8

Společnost Nexter vystaví na veletrhu IDET 2021 houfnici Caesar 8x8
Autor: Nexter|Popisek: Dělostřelecký systém Caesar
05 / 10 / 2021, 13:45

Ve dnech 6. až 8. října na brněnském veletrhu IDET 2021 skupina Nexter představí část svého produktového portfolia. Stane se tak týden poté, kdy Ministerstvo obrany ČR podepsalo smlouvu na nákup 52 dělostřeleckých systémů Caesar 8x8. Největším lákadlem expozice skupiny Nexter na letošním veletrhu IDET v hale P na stánku 076 bude právě dělostřelecký systém Caesar 8x8, Nexter tam také vystaví širokou škálu dělostřelecké munice.

Český ministr obrany Lubomír Metnar podepsal 30. září za přítomnosti francouzské ministryně obrany Florence Parlyové a generálního ředitele skupiny Nexter Nicolase Chamussyho smlouvu na nákup 52 houfnic Caesar 8x8 pro českou armádu. Díky této objednávce se Česká republika stává třetím evropským zákazníkem a sedmým uživatelem systému Caesar na světě. S více než 350 kusy objednanými ozbrojenými silami Francie a dalších zemí se dělostřelecký systém Caesar stal etalonem na trhu dělostřeleckých systémů na kolových podvozcích. Houfnice Caesar 8x8, která bude vystavena na veletrhu IDET 2021, odpovídá verzi na podvozku Tatra, která byla dodána dánské armádě. Konečná konfigurace české verze je ještě předmětem jednání s koncovým uživatelem.

Spolu se systémem Caesar 8x8 nabízí skupina Nexter prostřednictvím své divize vyrábějící munici širokou škálu produktů s nejvyšší úrovní výkonu a spolehlivosti, která pokrývá z 80 procent typovou paletu střeliva používaného v NATO. Ve své expozici Nexter představí řadu konvenčního střeliva (dělostřelecké granáty, pojistky, modulární náplně munice) a inteligentní munice (typy Bonus a Katana) ráže 155 mm, stejně tak jako ochranné systémy, především reaktivní moduly aktivní ochrany. Kromě toho Nexter představí svou munici středního kalibru ráže od 20 mm do 30 mm a také munici typové řady 40 CT pro pozemní provedení dělostřeleckého systému RapidFire.

Na stánku Nexter budou navíc probíhat ukázky robota NERVA XX. Tento víceúčelový mikrorobot vyvinutý ve spolupráci s ECA Group se specializuje na odstraňování min a disponuje velkou autonomií při provozu s manipulačním ramenem. Díky adaptérům může využívat stejná zařízení jako robot typu NERVA LG. Na stánku partnerské společnosti Czechoslovak Group (CSG) skupina Nexter vystaví také novou variantu obrněného vozidla TITUS, konkrétně ženijní provedení. Další verze vozidla TITUS bude k vidění přímo na stánku Nexter, a to v podobě makety minometného vozidla se zbraní ráže 120 mm. Rozšířením typové řady vozidel TITUS chtějí Nexter a CSG společně zvýšit šance těchto obrněnců na trhu.

O společnosti Nexter

Nexter, přední francouzský výrobce pozemní vojenské techniky a třetí evropský hráč v odvětví munice, je součástí KNDS Group. Předmětem její činnosti jsou také dodávky zbraňových systémů a střeliva pro letecké a námořní síly. Nexter také poskytuje systémy a řešení ochrany v oblasti vnitřní bezpečnosti. Skupina pokračuje v uplatňování své mezinárodní rozvojové politiky díky rozsáhlým objednávkám v roce 2020 určeným pro exportní trh. Ve Francii se společnost Nexter plně zavázala plnit cíle programu Scorpion, a to prostřednictvím modernizace tanků Leclerc a vývoje vozidel VBMR Griffon a EBRC Jaguar v rámci současné spolupráce mezi společnostmi Nexter, Thales a Arquus, jakož i lehkého vozidla VBMR Serval. Řada produktů skupiny zahrnuje také obrněná vozidla TITUS a VBCI, dělostřelecké systémy Caesar a 105LG1, inteligentní munici (Bonus), roboty, mnoho vybavení a také zákaznický servis, podporu a financování.

 

Obrat KNDS v roce 2020 dosáhl 2,4 miliardy EUR.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace