Společnost Patria prezentuje na veletrhu IDET minometný systém Patria Nemo Container

Společnost Patria prezentuje na veletrhu IDET minometný systém Patria Nemo Container
Autor: Patria|Popisek: Patria Nemo Container
07 / 10 / 2021, 13:30

Na probíhajícím veletrhu IDET 2021 si mohou návštěvníci prohlédnout také minometný systém Patria Nemo Container od finského výrobce Patria.

Finská společnost Patria prezentuje na letošním veletrhu obranných a bezpečnostních technologií flexibilní minometný systém Patria Nemo Container. Systém byl poprvé k vidění na obranném veletrhu IDEX 2017. Nemo Container je vhodný pro moderní vedení boje na dynamicky se měnícím válčišti 21. století. Délka kontejneru, který je možné koupit jako oddělenou jednotku bez zbraňové jednotky, činí 6 metrů, výška 2,5 metru, hmotnost se zbraňovým systémem je 11 400 kg.

                                   

                                                                         Video: YouTube 

Jedná se o vestavbu minometu ráže 120 mm a slouží jako efektivní prostředek pro rychlou palebnou podporu. Klíčovými vlastnostmi jsou systému je přesnost, flexibilita a modularita. Patria Nemo Container najde široké uplatnění v mechanizovaných flotilách, tak rychlých námořních flotilách. Patria Nemo tak svými schopnostmi umožňuje využít potenciál moderních minometů, a to nejen na moři, ale také na souši. Je tak možné říct, že díky tomuto systému se staly společné operace mezi pevninou a mořem  konečně skutečností.

nemo

Mezi další výhody jistě patří i to, že systém může velmi snadno být postaven do palebné pozice na rychlém člunu, lodi či nákladním automobilu. Může být tedy nasazen snadno a rychle na různé typy platforem, a je proto efektivním palebným prostředkem. Systém je využitelný při široké škále misí, nejen při obranných úkolech, a například hájení vojenských základen, ale i dalších operacích vyžadující účinnou palebnou podporu. 

Patria je společností, která nabízí širokou paletu bezpečnostních, obranných řešení a technologických řešení pro své zákazníky. Zajímavé je v této souvislosti zmínit, že v roce 2017 schválila slovenská vláda nákup 81 kolových bojových vozidel pěchoty AMV právě od firmy Patria, nicméně nákup jistý není a nová vláda po volbách 2020 by měla celou věc znovu rozhodnout. Patria byla též jedním z horkých kandidátů na vyzbrojení české armády kolovými BVP, kdy nakonec zvítězila společnost GD s vozidly PANDUR II. Výhodou firmy Patria je, že se jedná o evropské řešení, a i kdyby nedošlo k plnému přesunu výroby, je schopna nabídnout velmi krátké termíny dodávek. 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace