Společnost Rheinmetall dodala australské armádě prvních 25 vozidel Boxer 8×8 CRV

Společnost Rheinmetall dodala australské armádě prvních 25 vozidel Boxer 8×8 CRV
Autor: Rheinmetall AG|Popisek: Boxer CRV
03 / 06 / 2021, 14:00

Společnost Rheinmetall v rámci projektu LAND 400 Phase 2 Mounted Combat Reconnaissance Capability v hodnotě 5,2 miliardy dolarů dodala australské armádě prvních 25 bojových průzkumných vozidel Boxer 8×8 (CRV). Ministr obrany, Hon. Peter Dutton MP, navštívil Centrum excelence vojenských vozidel (MILVEHCOE) společnosti Rheinmetall Defence Australia v Redbanku v Queenslandu, aby si vozidla Boxer prohlédl.

Rheinmetall dodá celkem 211 vozidel Boxer 8×8 v různých verzích, 131 z nich bude ve variantě CRV. V rámci druhé fáze projektu LAND 400 nahradí tzv. australská lehká obrněná vozidla (Australian Light Armoured Vehicle, ASLAV). Dodávka prvních 25 vozidel umožňuje armádě pokračovat v dosahování počátečních operačních schopností podle plánu, neboť Rheinmetall přechází do další fáze programu LAND 400 Phase 2.

Výkonný ředitel společnosti Rheinmetall Defence Australia Gary Stewart uvedl, že úroveň přežití a mobility vozidla Boxer dokazuje, že pro australské obrněné jezdectvo (armoured cavalry, obrněný průzkum) přinese zásadní změnu: „Boxer nyní umožňuje schopnosti, které armádě umožňují bojovat, přežít a vítězit na moderních, komplexních bojištích dneška i zítřka. A společnost Rheinmetall současně dodává australským obranným silám schopnosti bojových vozidel, zatímco vytváří svébytnou průmyslovou kapacitu v oblasti konstrukce a výroby bojových vozidel."

Stewart uvedl, že dodání těchto počátečních vozidel bylo možné pouze díky využití stávajících výrobních linek v Německu a využití tohoto přístupu v rámci aktivit transferu technologií, aby se australští pracovníci a dodavatelé seznámili s výrobními postupy pro vysoce komplexní vojenská vozidla.

Ve společnosti Rheinmetall Defence Australia je v současné době zaměstnáno více než 30 Australanů, kteří žijí a pracují v Německu, pracují v závodech společnosti Rheinmetall a učí se od německých kolegů. To podporuje úzkou spolupráci a skutečné partnerství při realizaci schopností pro australskou armádu.

"Australští inženýři, projektoví manažeři, svářeči, technici, školitelé a další žijí a pracují se svými kolegy v Německu, aby si vybudovali hluboké znalosti o výrobcích Rheinmetall a, což je rozhodující, získali dovednosti a certifikace pro přenos těchto odborných znalostí a duševního vlastnictví do Austrálie," řekl dále Stewart.

"Tímto způsobem se vytvoří znalostní základna pro svébytnou australskou kapacitu a doplňuje se naše spolupráce s australským sektorem TAFE (Technical and Further Education, technické a navazující vzdělávání) a univerzitami, abychom zajistili, že z našich vzdělávacích institucí vybudujeme trvalé cesty do průmyslu výroby vojenských vozidel, které absolventům umožní pochopit, co děláme dnes, aby byli připraveni řešit výzvy zítřka."

                  

                                                                           Video: youtube

MILVEHCOE je ústředním bodem programu Boxer Australian Industry Capability (AIC). V něm bude společnost Rheinmetall provádět australský vývoj, výrobu, testování, výcvik a podporu vozidel a výcvikových systémů Boxer. MILVEHCOE poskytuje suverénní zázemí, kde mohou obranné, průmyslové a výzkumné organizace inovovat a spolupracovat na australských vozidlech Boxer a dalších obranných programech.

Vývojové, výrobní a integrační práce v MILVEHCOE jsou v plném proudu, neboť v hlavním výrobním závodě jsou instalovány a uváděny do provozu zařízení a vybavení. Tato práce je klíčovou součástí činností v oblasti přenosu znalostí pro plnou výrobu vozidel Boxer v Austrálii. Její zahájení v Austrálii je naplánováno po dokončení uvedení výrobní linky MILVEHCOE Boxer do provozu.

Tento přístup ke kapacitám australského průmyslu umožnil společnosti Rheinmetall urychlit zapojení australských společností do výroby prvních 25 vozidel. Díky tomu společnost Rheinmetall uzavřela smlouvy na dodávky výrobků a služeb s více než 20 společnostmi a zajistila, že australské malé a střední podniky vyrábějí a dodávají komponenty do každého australského vozidla Boxer.

Boxer - všestranný a vyzkoušený v boji: Boxer je silně chráněné kolové obrněné vozidlo v konfiguraci 8x8. Jeho modulární architektura umožňuje řadu variant, které nemají obdoby v žádném jiném systému vozidel. Tato mnohostranná rozmanitost je základem rychlého rozvoje vozidla Boxer. Již dnes se plánují nové varianty a modernizace. K dnešnímu dni mají čtyři státy NATO nasmlouváno přibližně 1 200 vozidel ve více než 20 různých konfiguracích: Německo, Nizozemsko, Litva a Spojené království. Austrálie - blízký partner NATO - si objednala celkem 211 vozidel Boxer v několika různých verzích, z nichž první již byla dodána.

Zdroj: Tisková zpráva, Düsseldorf, 2. května 2021

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace