Společnost Rheinmetall získala od Bundeswehru zakázku na dodávku materiálu pro bojové vozidlo pěchoty Puma v hodnotě 1,36 miliardy korun

Společnost Rheinmetall získala od Bundeswehru zakázku na dodávku materiálu pro bojové vozidlo pěchoty Puma v hodnotě 1,36 miliardy korun
09 / 01 / 2020, 11:00

Společnost Rheinmetall získala od Bundeswehru zakázku na další vybavení pro bojové vozidlo pěchoty Puma. Technologická skupina se sídlem v Düsseldorfu dodá náhradní díly a speciální nástroje v přepočtu za přibližně 1,36 miliardy korun (54 milionů eur, včetně daně z přidané hodnoty). Rheinmetall se tak stává dlouhodobým servisním partnerem Bundeswehru pro vozidlo Puma, které bude sloužit německé armádě po mnoho dalších let. Z celkové částky objednávky bylo již v roce 2019 využito 10 milionů eur, zbývajících 44 milionů eur bude investováno v období 2020 až 2022.

Německý Spolkový úřad pro vyzbrojování, informační technologie a podporu Bundeswehru (BAAINBw) uzavřel smlouvu na dodávku rozsáhlé řady zařízení s projektově řízenou společností, zástupcem německého obranného průmyslu. Jako členu konsorcia zodpovědného za vývoj a výrobu vozidla Puma činí podíl Rheinmetallu na objednávce přibližně 54 milionů eur.

S odvoláním na nedávno podepsanou rámcovou smlouvu začne dodávka náhradních dílů za přibližně 44 milionů eur v polovině roku 2020, přičemž dodací lhůta by měla pokrýt zhruba dvouleté období. Dodávka speciálních nástrojů, které jsou součástí samostatné objednávky v hodnotě přibližně 10 milionů eur, také proběhne v období 2020–2022. Budou odeslány do armádního opravárenského a logistického centra (HIL) a příslušných technických středisek Bundeswehru. Dá se očekávat, že další požadavky na vybavení se objeví v budoucnu.

Všech 350 objednaných bojových vozidel pěchoty Puma bude německé armádě dodáno v průběhu roku 2020. Objednávka na náhradní díly zajistí optimální logistickou podporu a provozní připravenost vozidel, která jsou aktuálně zařazována do služby. Jako základní součást systému „Panzergrenadier“ bude bojové vozidlo pěchoty Puma hrát zásadní roli v moderní výzbroji vyčleněné Bundeswehrem pro alianční síly okamžité reakce NATO 2023 (VJTF 2023). Ze souvisejících zakázek z léta 2019 pro pracovní skupinu projektu „System Panzergrenadier VJTF 2023“ směřuje přes 470 milionů eur (včetně daně z přidané hodnoty) do Rheinmetallu.

Tagy článku