Společnost Rostec začala se sériovou výrobou vrtulníků Mi-28NM

Společnost Rostec začala se sériovou výrobou vrtulníků Mi-28NM
Autor: Rostec|Popisek: Mi-28NM
02 / 10 / 2020, 11:00

Agentura TASS informovala, že zbrojní společnost Rostec spustila sériovou výrobu upgradovaných útočných vrtulníků Mi-28NM.

Šéf společnosti Rostec Andrej Boginskij potvrdil informaci, že ruský státní holding spustil sériovou výrobu vrtulníků Mi-28NM. Podle plánu má Rostec dodat do roku 2027 98 těchto strojů.

                                 

                                                                         Video: YouTube

,,Sériová výroba začala. Podle objednávky dodáme 98 vrtulníků do roku 2027. První dva již byly dodány pro testování," prohlásil Boginskij.

Rusko začalo s vývojem vrtulníků Mi-28NM v roce 2009. Stroj je pokročilou modifikací taktického útočného vrtulníku Mi-28N. Ten bude vybaven modernějšími a přesnějšími zbraněmi, výkonnějšími motory. Stroj je navržen na ničení cílů letících nízkou rychlostí, zejména tanků, obrněných vozidel, živé síly ve dne i v noci, a to za každého počasí.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace