Společnost Saab dodala systém Carl-Gustaf M4 maďarské armádě

Společnost Saab dodala systém Carl-Gustaf M4 maďarské armádě
20 / 09 / 2019, 18:00

Na základě kontraktu uzavřeného s maďarským Ministerstvem obrany v roce 2018 dodala společnost Saab maďarským ozbrojeným silám zbraňový systém Carl-Gustaf M4 a realizovala pro ně i výcvikový program.

V září maďarské ozbrojené síly úspěšně ukončily dvoutýdenní výcvikový program na střelnici Várpalota. Výcvikový program zahrnoval ostré střelby ze zbraňového systému v denních i nočních podmínkách. Výcvikový program je součástí kontraktu na pancéřovky Carl-Gustaf M4, který byl uzavřen v roce 2018.    

„Díky nejmodernější technologii a zlepšeným ergonomickým parametrům bude mít maďarská armáda ve zbraňovém systému nástroj, který jí poskytne vyšší taktickou flexibilitu a je zároveň připraven i pro nasazení na bojištích budoucnosti,“ říká Görgen Johansson, šéf divize Dynamics společnosti Saab.

„Po stanovení operačních, taktických a technických požadavků jsme hledali zbraňový systém, jenž jim bude vyhovovat nejlépe, a zjistili jsme, že Carl-Gustaf M4 je dokonalým řešením našich specifických potřeb,“ říká generálporučík Ferenc Korom, velitel maďarských ozbrojených sil.

Od roku 1948 podporuje víceúčelový zbraňový systém Carl-Gustaf sesedlou pěchotu na celém světě a umožňuje jí vyrovnávat se s komplexním souborem výzev, jež se na bojišti mohou vyskytnout. Verze M4, která představuje významný vývojový posun v historii tohoto zbraňového systému, splňuje potřeby současných prostředí vedení bojové činnosti a zároveň nabízí i potenciál pro budoucí inovace.

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení od vojenských obranných technologií až po oblast civilní bezpečnosti. Saab disponuje provozy a zaměstnanci na všech kontinentech. Díky novátorskému a kooperativnímu přístupu a pragmatickému myšlení dokáže vyvíjet, přijímat a zlepšovat nové technologie, aby uspokojil měnící se potřeby svých zákazníků. 

Tagy článku