Společnost Saab obdržela objednávku na radarovou technologii AESA od vlády USA

Společnost Saab obdržela objednávku na radarovou technologii AESA od vlády USA
Autor: screenshot Youtube
04 / 11 / 2018, 11:00

Společnost Saab obdržela objednávku od vlády USA na technologii s aktivním elektronickým snímáním (AESA) v kmitočtovém pásmu X, která má svůj základ v aplikacích pro stíhací letouny.

„Tato zakázka je dalším potvrzením našeho vývoje špičkových radarů s využitím nitridu galia (GaN) a dále posiluje naši nabídku vyspělých radarů a senzorů,“ řekl Ander Carp, vedoucí obchodní divize Surveillance společnosti Saab. 

Společnost Saab je lídrem v technologii radarů a senzorů. Díky radaru PS-05/A, který je součástí stíhaček Gripen of roku 1992, má společnost Saab bohaté zkušenosti s vývojem radarů pro stíhačky a další aplikace operující v pásmu X. Stíhačky Gripen jsou aktuálně součástí armádního letectva Švédska, Jihoafrické republiky, Maďarska, České republiky a Thajska

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace