Společnost Saab reaguje na oznámení o budoucím švédsko-britském stíhacím letounu

Společnost Saab reaguje na oznámení o budoucím švédsko-britském stíhacím letounu
20 / 07 / 2019, 14:30

Švédská a britská vláda podepsaly 18. července 2019 memorandum o porozumění ohledně budoucí spolupráce na vývoji nového stíhacího letounu. Společnost Saab považuje tuto dohodu za příležitost využít možnosti společného vývoje nového letounu, který se promítne do pokračujícího dlouhodobého vývoje stávajících produktů Saabu, včetně letounu Gripen.

Před podpisem memoranda prováděl Saab se svými britskými partnery BAE Systems, Leonardo UK, MBDA a Rolls Roycem studii proveditelnosti budoucích stíhacích letounů. Ta došla k závěru, že mezi těmito společnostmi existuje synergie, která je dobrým předpokladem pro další rozvoj potřebné průmyslové a technologické základny. Saab do projektu přispěje svými zkušenostmi s pokročilým technologickým vývojem, integrací systémů kompletního vzdušného boje a s příbuznými oblastmi včetně senzorů, protiraketových systémů a podpory.

„Ve společnosti Saab od jejího vzniku provádíme studie a výzkumy budoucích koncepcí a technologií. Díky tomu jsme vždy napřed. Mezinárodní spolupráce je součástí strategie růstu naší společnosti a spolupráce s britským průmyslem je ukázkou této strategie, která se dívá do budoucnosti,“ řekl generální ředitel Saabu Håkan Buskhe.

Společnost Saab a její britské protějšky jsou připraveny splnit společné cíle švédské a britské vlády. Saab zatím v souvislosti s tímto memorandem o porozumění neobdržel žádnou objednávku.  

Saab momentálně pracuje na vývoji stíhacího letounu nové generace Gripen E/F v úzkém spojenectví se svými strategickými partnery, švédským a brazilským letectvem, a také s dalšími stávajícími a novými klienty Gripenu. Saab tím zajišťuje vývoj Gripenu do takové podoby, která bude splňovat stupňující se operační požadavky po několik následujících desetiletí.

Švédsko-britská spolupráce umožní technologický vývoj a sdílení znalostí a zkušeností v oboru, které prospěje dlouhodobé udržitelnosti a rozvoji stávajících platforem a systémů společnosti Saab včetně Gripenu. Tato spolupráce také představuje potenciál pro vytvoření společného projektu stíhacího letounu, který dokáže dostát požadavkům jak Británie a Švédska, tak i mezinárodního trhu.

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení v oblasti vojenské obrany a civilní bezpečnosti. Saab disponuje aktivitami a zaměstnanci na všech kontinentech a díky inovativnímu, kooperativnímu a pragmatickému myšlení neustále rozvíjí a zdokonaluje nové technologie takovým způsobem, aby byl vždy schopen vyhovět měnícím se potřebám svých zákazníků.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace