Společnost Saab získává objednávku na mobilní systém údržby letounů (Deployable Aircraft Maintenance Facility)

Společnost Saab získává objednávku na mobilní systém údržby letounů (Deployable Aircraft Maintenance Facility)
19 / 12 / 2018, 14:00

Společnost Saab podepsala kontrakt na zajištění rozšířených schopností údržby letounů pro Maďarské vzdušné síly, jehož základem je využití mobilního systému údržby letounů (Deployable Aircraft Maintenance Facility - DAM).

Deployable Aircraft Maintenance Facility (DAM) je mobilní řešení, které poskytuje rozšířenou kapacitu pro údržbu letounů spolu s vyšší ochranou. DAM poskytuje schopnosti srovnatelné se stacionární infrastrukturou údržby, avšak pouze za zlomek jejích nákladů.

psali jsme: Gripen E má před sebou zkoušky s podvěšenou výzbrojí a očekává další zákazníky

„Pro společnost Saab je to významný mezník - první objednávka systému DAM, který je v našem portfoliu relativně novou položkou. Systém je však založen na řešeních, jež se již osvědčila v dřívějších letech. Kontrakt je důkazem naší neutuchající schopnosti dodávat řešení podpory, jež vzdušným silám umožňují spojovat operační dostupnost a nákladovou efektivnost,“ říká Ellen Molin, viceprezidentka a ředitelka obchodní divize Support and Services společnosti Saab.

psali jsme: VIDEO: Druhý testovací letoun Gripen E poprvé vzlétnul

Maďarské vzdušné síly v současné době provozují 14 stíhacích letounů Gripen na základě dohody o pronájmu a prodeji uzavřené se švédskou vládou. DAM poskytne maďarskému vojenskému letectvu zvýšenou míru flexibility a sníží jeho závislost na stacionární infrastruktuře sloužící pro údržbu a ochranu flotily stíhaček Gripen. Jedná se o řešení, které lze rychle rozvinout a které zajišťuje udržitelnost a soběstačnost dlouhodobých operací vzdušných sil na jakémkoliv místě, ať již na domácích základnách, nebo na zahraničních misích daleko od domova.  

Řešení bude dodáno v roce 2019.

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení od vojenských obranných technologií až po oblast civilní bezpečnosti. Saab disponuje provozy a zaměstnanci na všech kontinentech. Díky novátorskému a kooperativnímu přístupu a pragmatickému myšlení dokáže vyvíjet, přijímat a zlepšovat nové technologie, aby uspokojil měnící se potřeby svých zákazníků. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace