Společnost Thales představila nové obrněné vozidlo Bushmaster MR6

Společnost Thales představila nové obrněné vozidlo Bushmaster MR6
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Bushmaster MR6
04 / 02 / 2018, 09:30

Australská Firma Thales odhalila na konferenci International Armoured Vehicles (IAV) v Londýně nové obrněné vozidlo Bushmaster MR6 4x4.

Podle společnosti Thales se jedná o novou generaci obrněných vozidel vycházející z původního Bushmasteru. Vozidlo se nyní účastní programu na nové víceúčelové obrněné vozidlo (MRVP), který byl vyhlášen Brity. 

Bushmaster MR6 podle společnosti Thales nabízí vylepšenou ochranu proti výbuchům a zvýšenou balistickou ochranu. Vozidlo má výkon 330 koňských sil a jeho dosah činí 800 kilometrů. Bushmaster MR6 rovněž disponuje zvýšenou kapacitou, do vozidla se vejde včetně řidiče a velitele celkem 12 lidí místo původních 10.

psali jsme: Představuje se nová verze obrněného vozidla Arlan 4x4 pro speciální síly Kazachstánu

Vozidlo může být vybaveno kanónem ráže 30 mm, automatickým granátometem ráže 40 mm a dále naváděnými raketami.

Viditelný rozdíl mezi Bushmasterem MR6 a původním vozidlem pak spočívá v tom, že verze MR6 nemá okna na straně prostoru pro posádku.

psali jsme: Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

Australský ministr obranného průmyslu Christopher Pyne k představení nového vozidla prohlásil, že pokud Thales uspěje ve programu MRVP na nové víceúčelové obrněné vozidlo, Bushmaster MR6 tím podpoří vytvoření pracovních míst v Austrálii i Velké Británii, přičemž posílí i vzájemné obchodní vazby mezi těmito dvěma zeměmi.

Bushmastery se mimo jiné zúčastnily konfliktů v Mali, Iráku či Afghánistánu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace