Společnosti BAE Systems a Milrem LCM podepsaly smlouvu o údržbě vozidel CV90 estonské armády

Společnosti BAE Systems a Milrem LCM podepsaly smlouvu o údržbě vozidel CV90 estonské armády
Popisek: CV90
18 / 04 / 2018, 11:30

Společnosti BAE Systems a Milrem LCM, estonský dodavatel služeb životního cyklu bojových vozidel, podepsaly smlouvu o údržbě flotily bojových vozidel pěchoty (BVP) CV9035, kterou provozuje estonská armáda. Smlouva je součástí širší dohody s estonských státem na podporu a údržbu 44 transportérů CV9035, které Estonsko zakoupilo od Nizozemska v roce 2014.

Dle této dlouhodobé smlouvy společnost Milrem LCM, která je součástí Patria Group, bude ze svých dep v Estonsku zajišťovat údržbu a opravy vozidel CV9035. První dodávka BVP dorazila do Estonska v říjnu 2016; druhá následovala v prosinci 2017.

Tato smlouva je základním kamenem jednoho z nejdůležitějších projektů rozšiřování bojových schopností Estonska,“ uvedl Tommy Gustafsson-Rask, viceprezident a generální ředitel společnosti divize Hägglunds BAE Systems. „Naše práce s Milrem LCM poskytne estonským obranným silám dlouhodobý přínos tím, že tyto vozy bude v příštích letech udržovat a rozvíjet.“

psali jsme: Meopta bude vyrábět zaměřovací technologii pro bojová vozidla pěchoty CV90

Dalším důvodem k navázání spolupráce mezi BAE Systems a Milrem LCM je možnost modernizace podpůrných vozidel CV90 v rámci programu pro estonské Centrum pro investice do obrany. Uvedený program bude pravděpodobně zahrnovat údržbu, opravy a přestavbu dalších 37 vozidel Mkl, které Estonsko kupuje z Norska.

Jsme velmi hrdi na to, že si nás společnost BAE Systems vybrala jako svého preferovaného dodavatele služeb údržby a podpory v Estonsku,“ uvedl Kuldar Väärsi, generální ředitel společnosti Milrem LCM. „Naše společnost nabízí dnes i do budoucna estonské armádě nejspolehlivější infrastrukturu podpory, což tato země, která pracuje na navyšování své bojové schopnosti a síly, jistě oceňuje.“

psali jsme: BAE Systems uzavřela smlouvu s českou společností VOP CZ na výrobu součástek pro armádní vozidla

Estonsko je jedním ze sedmi států, v jejichž ozbrojených silách slouží adaptabilní a v boji prověřená bojová vozidla pěchoty CV90 společnosti BAE Systems. V armádách Dánska, Estonska, Finska, Norska, Švédska, Švýcarska a Nizozemí je v provozu více než 1 280 obrněných transportérů tohoto typu v 15 variantách.

Společnost BAE Systems se rozhodla, že bude svoji novou řadu CV90 MkIV nabízet Armádě České republiky, která bude muset v chystaném výběrovém řízení nahradit flotilu BVP pěchoty BVP2.

Tagy článku