Společnosti divize CSG Aerospace představí své produkty na veletrhu FIDAE 2022 v chilském Santiagu

Společnosti divize CSG Aerospace představí své produkty na veletrhu FIDAE 2022 v chilském Santiagu
Autor fotografie: Retia|Popisek: ReGuard
31 / 03 / 2022, 17:00

Chilská metropole Santiago se stane ve dnech 5. až 10. dubna tohoto roku dějištěm veletrhu FIDAE 2022, který je největší prezentační a obchodní událostí v oblasti leteckého a obranného průmyslu v Jižní Americe. Mezi vystavovateli nebudou chybět ani společnosti sdružené v divizi CSG Aerospace holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), konkrétně pardubické společnosti ELDIS a RETIA nebo pražská firma CS SOFT. Všechny tři představí své produkty v rámci národní expozice České republiky v hale D na stánku 36.

Společnost ELDIS představí své stěžejní produkty pro komplexní řešení radarového vybavení letišť, které dodává zákazníkům do mnoha zemí po celém světě. To zahrnuje například kombinovaný systém RL-2000/MSSR-1, který spojuje primární přehledový radar RL-2000 a monopulsní sekundární přehledový radar MSSR-1. S tímto systémem nebo jeho jednotlivými součástmi pardubická společnost už uspěla třeba v Česku, Maďarsku, Polsku, dále v Indii, Indonésii, Číně, Pákistánu, Jordánsku, Malajsii či Jižní Koreji. V Indii například kombinované radary RL-2000/MSSR-1 pokrývají 99 procent země a tvoří tak páteř tamního řízení civilní letecké dopravy. V rámci komplexního řešení vybavení letišť ELDIS nabízí také přesný přistávací radar PAR-E nebo systém radarového zobrazení ERDIS.

rl

                                                                  RL-2000/MSSR-1 (Foto: Eldis)

 

Ústředním bodem expozice společnosti RETIA bude speciální přenosný radar ReTwis 5, který je schopen detekovat a sledovat osoby a živé tvory za nekovovými překážkami. S tímto špičkovým zařízením RETIA již uspěla například v USA, ale také v Evropě, zařízení se dostalo i do výbavy Policie České republiky. RETIA představí i model jednoho ze svých hlavních produktů, kterým je kompaktní 3D radar ReGuard, který je určen především pro detekci a současné sledování pozemních a pomalých níz­koletících cílů s malou odraznou plochou. Má dosah až 18 km, dokáže monitorovat cíle do výšky 3 km a pracuje na základě elektronického vy­chylování radarových svazků i mechanického otáčení radarové hlavy. Je vhodný i pro lokalizaci a sledování dronů a bezpilotních prostředků, díky tomu může fungovat jako součást protidronových systémů. RETIA jej nabízí ve stacionární nebo mobilní verzi.

retwis

                                                                       ReTwis 5 (Foto: Retia)

 

Společnost CS SOFT v Santiagu představí své klíčové produkty pro služby řízení letového provozu. Půjde například o ALS ATM systém, ATC simulátor, řešení PAGODA pro monitorování datalinkového provozu, Traffic Complexity Manager či zdokonalený víceúčelový nástroj pro situační přehled a šetření leteckých incidentů RadarView. CS SOFT se v rámci svých vývojových a obchodních aktivit specializuje na vývoj komplexních a škálovatelných softwarových řešení pro řízení letového provozu. Vyvíjí a dodává systémy, které zpracovávají údaje letových plánů, radarová data a ostatní údaje o letech nezbytné pro udržení přehledu o letovém provozu a jeho řízení.

Produktové portfolio doplňují 2D a 3D ATC simulátory, které umožňují plnohodnotný výcvik řídících letového provozu. Společnost se také zabývá vývojem přehledových a monitorovacích systémů jakožto prostředků pro udržení přehledu o vzdušné a pozemní provozní situaci. A též vyvíjí víceúčelové nástroje umožňující komplexní a bezpečnou distribuci citlivých dat různých formátů mezi systémy.

Veletrh FIDAE (Feria Internacional del Aire y del Espacio) je veletrh a letecká show pořádané každé dva roky v hlavním městě Chile Santiagu, a to už od roku 1980 (od roku 1990 pod zkratkou FIDAE). Před dvěma roky byl veletrh zrušen, ale v roce 2018 se jej zúčastnilo na 533 vystavovatelů z 50 zemí. Tehdy tuto v Jižní Americe největší událost svého druhu navštívilo na 120 tisíc odborníků, delegací a hostů z více než 40 zemí světa.

 

O společnosti ELDIS

Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v Pardubicích v roce 1991. Od svého vzniku se specializuje především na oblast vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu a v současnosti je předním českým výrobcem aktivních radarových systémů. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, včetně České republiky, přičemž tyto radarové systémy slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským subjektům. Všechny tyto systémy jsou tvořeny moderní, výhradně polovodičovou technologií, jsou modulárně rozšiřitelné a plně v souladu s normami EUROCONTROL a ICAO.

O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů a spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

O společnosti CS SOFT

CS SOFT je tradičním dodavatelem nejmodernějších ATM systémů a řešení pro letectví. Za posledních 30 let se z malé české firmy, která byla průkopníkem v oblasti ATM, stala dynamická evropská společnost s pokročilými metodami vývoje softwaru, bohatými zkušenostmi, rozsáhlým produktovým portfoliem a úspěšnými instalacemi v řadě zemí na čtyřech kontinentech jak pro civilní, tak pro vojenské složky. Kromě vlastních systémů pro řízení letového provozu vyvíjí a provozuje též ATC simulátory, na nichž se školí budoucí řídící letového provozu. Klíčovým tuzemským zákazníkem společnosti je Řízení letového provozu ČR.

O CSG Aerospace

CSG Aerospace je divize holdingu Czechoslovak Group, která zastřešuje několik českých a slovenských společností působících v oborech spjatých s letectvím. Společnosti se svými produkty a službami navzájem doplňují a nabízejí zákazníkům komplexní a profesionální řešení v mnoha oblastech civilního i bezpečnostního sektoru. Divize je tvořena společnostmi ELDIS Pardubice, RETIA, EUROPEAN AIR SERVICES, Česká letecká servisní, CS SOFT, ATRAK, JOB AIR Technic a Slovak Training Academy. 

Tagy článku