Společnosti holdingu CSG a Tatra Trucks získaly na veletrhu MSPO 2023 ocenění za nejlepší design své expozice

Společnosti holdingu CSG a Tatra Trucks získaly na veletrhu MSPO 2023 ocenění za nejlepší design své expozice
Autor fotografie: Daniel Potocký|Popisek: MSPO 2023
13 / 09 / 2023, 17:15

Začátkem září se konal již 31. ročník mezinárodního veletrhu MSPO v polském městě Kielce. Svou expozici v hlavní výstavní hale a na venkovní ploše měly mezi více než sedmi sty vystavovateli i společnosti holdingu Czechoslovak Group (CSG) a automobilka Tatra Trucks, které se řadí mezi tradiční účastníky této ve střední Evropě nejprestižnější události. Jejich společná expozice si odnesla cenu za nejlepší design, stejné ocenění získaly také v roce 2021.

Letos na veletrhu MSPO představily své služby, výrobky a projekty společnosti Tatra Trucks, Tatra Defence Vehicle, Excalibur Army, Retia, Česká letecká servisní, MSM Group a Excalibur International. Tatra na veletrhu vystavila jednoho z představitelů osvědčené řady Force pro vojenské použití, a to těžký nákladní automobil Tatra Force 8x8 v provedení valník s plachtou. Zástupci společnosti Tatra Defence Vehicle zase potenciálním zákazníkům přiblížili vývojové a výrobní schopnosti tohoto kopřivnického výrobce pozemní vojenské techniky, který dodává například vozidla Pandur II 8x8 a TITUS 6x6 nebo různá provedení pancéřovaných kabin pro automobily Tatra.

csg

                   Expozice holdingu CSG na mezinárodním veletrhu MSPO 2023 (Foto: Daniel Potocký)

 

Šternberský podnik Excalibur Army přivezl do Kielců moderní vyprošťovací a odsunové vozidlo Treva-30 na podvozku Tatra 8x8. Dalším exponátem, který byl hlavním lákadlem stánku firem holdingu CSG v hale D, bylo lehké bojové vozidlo MR-2 Viktor na podvozku Toyota Land Cruiser určené pro ochranu před bezpilotními prostředky a nízkoletícími vzdušnými cíli. Divizi CSG Aerospace zastupovaly společnosti Retia a Česká letecká servisní. Pardubická Retia předvedla v Kielcích model svého víceúčelového 3D radaru ReGuard pro detekci a sledování pozemních a nízkoletících cílů, vedle něj byl k vidění i ruční směrový rušič ReGun určený pro působení proti dronům. Retia vystavovala i obchodně velmi úspěšný malý přenosný radar ReTwis 5 se schopností detekovat živé cíle za zdmi nebo jinými nekovovými překážkami. Zástupci České letecké servisní pak představili projekty a služby, na kterých firma pracuje a jež v současnosti nabízí, včetně modernizací avionických systémů a letecké techniky.

Společnost MSM Group reprezentovali výrobci moderního středorážového a velkorážového střeliva i speciální techniky, tedy společnosti ZVS, VOP Nováky, Fábrica de Municiones Granada a Vývoj Martin. Z jejich portfolia byla na MSPO k vidění například dělostřelecká munice v ráži 155 mm a 105 mm NATO či 152 mm nebo 122 mm, dále tanková munice ráže 125 mm, 120 mm a 105 mm anebo různé druhy zapalovačů a komponentů pro tyto druhy střeliva. Firmy vystavovaly i minometnou munici v rážích 60 mm, 81 mm, 98 mm nebo 120 mm a ve venkovní expozici byl z jejich portfolia k vidění víceúčelový velitelský kontejner a také mobilní letištní řídící věž Disk-2. Své služby a projekty na stánku návštěvníkům přiblíží i společnost Excalibur International.

                Expozice holdingu CSG na mezinárodním veletrhu MSPO 2023 (Foto: Daniel Potocký)

 

Význam veletrhu MSPO v Kielcích nejen pro Evropu ilustrují vedle prestižních jmen vystavovatelů i konkrétní čísla: během letošního 31. ročníku se odborné veřejnosti i návštěvníkům na ploše více než 34 tisíc m2 představilo 711 vystavovatelů z 35 zemí světa, vedle domácích polských výrobců to byli producenti z USA, Velké Británie, Francie, Německa, Španělska, Itálie, Švédska, Česka, Turecka, ale i Austrálie, Izraele, Jižní Koreje či Tchaj-wanu atd. Firmy holdingu CSG považují veletrh MSPO za nejvýznamnější v Evropě vedle pařížského Eurosatory.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.