Společnosti Rheinmetall a Northrop Grumman uzavřely strategické partnerství v oblasti vývoje přesně naváděné dělostřelecké munice na dlouhou vzdálenost

Společnosti Rheinmetall a Northrop Grumman uzavřely strategické partnerství v oblasti vývoje přesně naváděné dělostřelecké munice na dlouhou vzdálenost
Autor fotografie: Sarah Ward flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
19 / 04 / 2021, 17:00

Americká společnost Northrop Grumman a Rheinmetall Denel Munition se dohodly na uzavření strategického partnerství na poli vývoje přesně naváděné dělostřelecké munice.

Rheinmetall Denel Munition (RDM), joint-venture německé zbrojovky Rheinmetall a jihoafrické společnosti Denel, se dohodl s americkou firmou Northrop Grumman na uzavření strategického partnerství, které se týká oblasti vývoje a vylepšení přesně naváděné dělostřelecké munice s dlouhým dosahem. Strategické partnerství obě společnosti podepsaly na dobu 10 let.

Během této doby Rheinmetall a Northrop Grumman budou těsněji spolupracovat na tom, aby nabídly moderní technologii dělostřelecké munice na světové trhy včetně amerického. Partnerství se kromě jiného zaměří na upgrade munice ráže 155 na dlouhou vzdálenost s přídavným naváděcím systémem M1156 PGK, a rovněž vyvinutí nové munice ráže 155 mm s vylepšeným integrovaným pohonným systémem.

M1156 PGK je ve světových armádách dostupnou komoditou a v kombinaci s municí V-LAP (Velocity enhanced Long range Artillery Projectile), která dosáhla zatím nejdelšího dostřelu (76 km), se ze systému M1156 PGK stává rychle dostupné řešení.

Armády více než 12 států v současné době používají dělostřeleckou munici na dlouhou vzdálenost od společnosti RDM. Integrace vyzkoušených technologií má za výsledek rychlý nárůst dělostřeleckých schopností těchto armád.

RDM společně se společností Northrop Grumman testoval varianty munice V-LAP a M1156 PGK v Jižní Africe již na začátku roku 2021 a plánují ve zkouškách pokračovat dál na střelnici v arizonském městě Yuma.

 

Zdroj: edrmagazine.eu

Tagy článku