Společný turecko-indonéský tank Kaplan MT je připraven na sériovou výrobu

Společný turecko-indonéský tank Kaplan MT je připraven na sériovou výrobu
Autor: FNSS|Popisek: střední tank Kaplan MT
08 / 09 / 2018, 11:30

Střední tank Kaplan MT, který vzniká jako společný turecko-indonéský projekt, je připraven na sériovou výrobu, informoval o tom server janes.com.

Na projektu spolupracuje turecká společnost FNSS a indonéská Pindad. Tank nyní prošel úspěšně všemi potřebnými testy s indonéskou armádou a vozidlo je tedy připraveno pro sériovou výrobu, prohlásil Nail Kurt pro tureckou tiskovou agenturu Anadolu, generální manažer společnosti FNSS. Tříměsíční zkoušky zahrnovaly zejména odolnost a smrtonosnost tanku, řekl dále pro Anadolu Kurt.

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

Podle generálního manažera společnosti FNSS se v první fázi vyprodukuje 200-400 jednotek tanku Kaplan MT. ,,Malá" objednávka na 20-25 tanků může být realizována ještě v tomto roce. Exportní kontrakt na masovou výrobu tanku se má podepsat do roku 2019.

Vozidlo je vybaveno belgickou věží CMI Defense 3015 věží, se stabilizovaným kanónem ráže 105 mm s hladkým vývrtem. Kulomet 7,62 mm (MG) je uložen v ose s hlavní výzbrojí. Maximální rychlost tanku je až 70 km/h a dojezd na silnici 450 km.

psali jsme: Francouzský tank Leclerc si podmaní každé bojiště

Prototyp středního tanku Kaplan MT se představil na výstavě IDEF v minulém roce. Dohoda o vzniku středního tanku Kaplan MT byla podepsána jako mezivládní smlouva mezi Tureckem a Indonésií v roce 2014.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace