Srbsko je ,,ohromeno" efektivitou protivzdušných systémů S-400. Zvažuje jejich pořízení formou dlouhodobé půjčky

Srbsko je ,,ohromeno&quote; efektivitou protivzdušných systémů S-400. Zvažuje jejich pořízení formou dlouhodobé půjčky
02 / 11 / 2019, 11:00

Srbsko se rozhodlo pořídit ruský protiletadlový systém Pancir-S1, což potvrdil předminulý čtvrtek srbský prezident Aleksandar Vučić. Nyní Srbsko zvažuje i pořízení protivzdušných systémů S-400 formou dlouhodobé půjčky od Ruska.

Agentura TASS s odvoláním na srbský deník Večernje novosti uvedla, že srbští vojenští a státní představitelé byli ohromeni efektivitou systému S-400 během nedávného ruské-srbského vojenského cvičení ,,Slovanský štít". Toho se kromě S-400 aktivně zúčastnil i protiletadlový systém Pancir S-1.

Srbská vláda tak uvažuje podle deníku Večernje novosti kromě Panciru S-1 o pořízení S-400 formou dlouhodobé půjčky, kterou by na nákup tohoto vojenského zařízení poskytlo Rusko. Podle agentury TASS se v následujících měsících mohou odehrát rozhovory za účelem získání ruské půjčky pro Srbsko.

Zatím není jasné, o kolik baterií má Srbsko zájem, to se ukáže na případných budoucích dvoustranných jednáních.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace