Srbsko jedná s Ruskem o dodávce transportních vrtulníků a systémů protivzdušné obrany Buk

Srbsko jedná s Ruskem o dodávce transportních vrtulníků a systémů protivzdušné obrany Buk
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Mil Mi 17
07 / 01 / 2018, 14:15

Srbsko má zájem o ruské transportní vrtulníky a systémy protivzdušné obrany Buk.

Srbsko doufá, že v blízké budoucnosti mu Rusko dodá ,,várku" svých transportních vrtulníků a systémy protivzdušné obrany Buk. Srbský prezident Aleksandar Vučić zároveň po jednání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem prohlásil, že doufá v podepsání brzké dohody se svým partnerem.

psali jsme: Video: Největší vrtulník na světě nese největší vrtulník na světě

Ta by měla obsahovat dodávku nejméně šesti ruských transportních vrtulníků, systémů protivzdušné obrany Buk-M1 a Buk - M2 a v možné další perspektivě také protiletadlového kompletu Tunguska. V tomto směru probíhají jednání mezi srbskými vojenskými specialisty a Ruskem vlastněné společnosti Rosoboronexport, zprostředkovává vývoz a dovoz zbraňových a obranných systémů. 

psali jsme: Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii

Budoucí dohoda tak může navazovat na říjnovou dodávku šesti stíhaček MiG-29 srbským ozbrojeným silám. Nadto se počítá také s tím, že Rusko dodá kromě transportních vrtulníků a a systémů protivzdušné obrany Buk rovněž 30 tanků T-72 a 30 obrněných průzkumných vozidlel BRDM-2

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace