Srbsko schválilo akvizici šesti dalších transportních vrtulníků Mi-17. Nakoupí i tanky T-72 a obrněná průzkumná vozidla BRDM-2

Srbsko schválilo akvizici šesti dalších transportních vrtulníků Mi-17. Nakoupí i tanky T-72 a obrněná průzkumná vozidla BRDM-2
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Mi-17
19 / 02 / 2018, 16:30

Srbská vláda se dohodla na pořízení dalších šesti vrtulníků Mi-17. Nakoupí i tanky T-72 a obrněná průzkumná vozidla BRDM-2.

Náčelník srbského Generálního štábu Ljubiša Dikovič prohlásil, že vláda schválila akvizici dalších šesti transportních vrtulníků Mi-17. Dikovič kromě toho potvrdil, že kromě šesti Mi-17 armáda očekává dodávku víceúčelového vrtulníku H145M od Airbusu. V současné době provozuje srbská armáda 20 vrtulníků Mi-8/17.

psali jsme: Holding Russian Helicopters předal modernizované vrtulníky Kamov Ka-27 ruskému námořnictvu

Srbský náčelník Generálního štábu Dikovič také řekl, že srbská armáda plánuje akvizici zatím blíže nespecifikovaných raket země-vzduch.

Dodal v této souvislosti, že probíhá modernizace protiletadlového raketového komplexu KUB. Modernizace srbské armády se bude rovněž týkat i jednotek rychlé reakce, které mají dostat z Ruska k dispozici 30 tanků T-72 jakožto hlavních bojových tanků, a 30 obrněných průzkumných vozidel.

psali jsme: Legendární ruský vrtulník si lehce poradil s americkou legendou z Vietnamu

Modernizace ,,nemine" i tanky M-84 a bojové vozidlo pěchoty M-80A. Podle Dikoviče se bude tato modernizace týkat zejména dosahu, ochrany a zlepšené penetrace zbraní.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.