Státní podnik LOM PRAHA se zapojil s českými piloty do projektu Piloti lidem

Státní podnik LOM PRAHA se zapojil s českými piloty do projektu Piloti lidem
Autor fotografie: LOM PRAHA|Popisek: Letiště Přerov
06 / 04 / 2020, 19:30

LOM PRAHA s.p. je součástí dobročinného projektu Piloti lidem, jehož cílem je v co nejkratším čase doručit zásilky zdravotnického materiálu po celé České republice.

Na Letišti Přerov jsou v rámci tohoto projektu všechny lety se zdravotnickým materiálem osvobozeny od přistávacích a souvisejících poplatků. Zároveň nabízí bez poplatků krátkodobé uskladnění zdravotnického materiálu.

Tento skvělý projekt vznikl díky skupině dobrovolníků pilotů, kteří chtějí v této nelehké situaci pomoci státu s distribucí zdravotnického materiálu a potřebného personálu po celé České republice, a to do dvou hodin. Více informací o projektu naleznete zde: //pilotilidem.cz/

Státní podnik LOM PRAHA je tradičním podnikem českého leteckého průmyslu. Jedná se o čelní opravárenský závod pro vrtulníky řady Mi v zemích NATO a EU s uzavřeným cyklem oprav. Státní podnik je certifikován ruskými konstrukčními kancelářemi MVZ Mil a OAO Klimov, mezinárodním leteckým výborem MAK a domácími leteckými autoritami. Oproti mnoha konkurentům může LOM PRAHA nabídnout komplexní služby spojené s kompletní podporou životního cyklu vrtulníků Mi. Neoddiskutovatelnou výhodou je zkušený technický personál, používání pokročilých technologií a důraz na vysokou kvalitu.

LOM PRAHA se soustředí především na generální opravy vrtulníků Mi-2, Mi-8/17, Mi-24/35 a jejich agregátů (turbohřídelových motorů, reduktorů a pomocných startovacích motorů). Dále státní podnik vyrábí a opravuje pístové motory. Rovněž poskytuje letecký výcvik pilotů v Centru leteckého výcviku v Pardubicích. Dceřiná společnost VR Group, a.s. se zabývá výrobou simulátorů a simulačních technologií pro letouny, vrtulníky i pozemní síly.

Tagy článku