Stavba amerického ,,neviditelného zabijáka" začne do konce roku 2020

Stavba amerického ,,neviditelného zabijáka&quote; začne do konce roku 2020
17 / 11 / 2019, 11:00

General Dynamics Electric Boat se pustí do stavby nové ponorky USS Columbia do konce příštího roku, oznámila generální ředitelka společnosti Phebe Novakovicová.

Ředitelka společnosti General Dynamics Phebe Novakovicová minulou středu oznámila, že stavba první jednotky USS Columbia nové ponorkové třídy Columbia začne do konce příštího roku. US Navy chce pořídit 12 jednotek této třídy ,,neviditelných zabijáků" místo 14 ponorek třídy Ohio.

Podle serveru navyrecognition.com pak má první ponorka třídy Ohio dosáhne konce životnosti v roce 2027. USS Columbia má být podle plánu předána v roce 2029 námořnictvu a o dva roky později vstoupit do služby.

Ponorky s jaderným pohonem budou mít očekávanou životnost 42 let bez nutnosti výměny paliva v půlce své životnosti. Tím chce námořnistvo ušetřit asi 40 miliard dolarů. Každá ponorka Columbia bude mít 16 odpalovacích sil pro rakety Trident D-5.


Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace