Stavba ruských gigantických torpédoborců třídy Liděr začne po roce 2022

Stavba ruských gigantických torpédoborců třídy Liděr začne po roce 2022
Autor fotografie: maketa torpédoborce třídy Liděr|Popisek: CC BY-SA 4.0 Artem Tkačenko
05 / 08 / 2018, 14:30

Ruské torpédoborce nové třídy Liděr (Projekt 23560) se začnou stavět po roce 2022, uvedl Viktor Bursuk, zástupce velitele ruského námořnictva pro výstavbu lodí a nákup zbraní.

Technický design torpédoborců třídy Liděr bude připravený do roku 2022 a poté se již může začít se samotnou stavbou. Na Projekt 23560 již byly vyčleněny potřebné finanční prostředky, uvedla agentura TASS.

Torpédoborce třídy Liděr jsou vyvíjeny společností Severnoye Design Bureau sídlící v Petrohradě.

psali jsme: Torpédoborec John Finn je první lodí třídy Arleigh Burke Flight IIA:Restart

Plavidla mají mít výtlak zhruba 17 500 tun (dřívější zprávy hovořily o výtlaku mezi 10 000 - 15 000 tunami), délka torpédoborců bude okolo 200 metrů, šířka asi 20 metrů. Rychlost torpédoborců bude činit 30 uzlů. Na bližší technické specifikace si však budeme muset ještě nějaký čas počkat. Je možné, že torpédoborce budou vybavené hypersonickou střelou Zirkon.

psali jsme: VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

Bursuk již dříve prohlásil, že každé plavidlo z třídy Liděr bude vybaveno jaderným reaktorem.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace