Stíhače F-16 v nejnovější variantě zamíří do Bahrajnu

Stíhače F-16 v nejnovější variantě zamíří do Bahrajnu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: F-16V Block 70
01 / 07 / 2018, 14:00

Bahrajnské letectvo získá stíhačky F-16 v nejnovější variantě Block 70.

Společnost Lockheed Martin získala kontrakt v hodnotě 1, 12 miliard dolarů od americké vlády na montáž 16 stíhaček F-16V Block 70, nejnověší variantě tohoto osvědčeného stroje 4. generace. Bahrajn tak je první zemí, která si objednala pořízení nejnovější verze F-16.

psali jsme: Chorvatsko nahrazuje zastaralé MiGy-21 stíhači F-16 od Izraele

Stroj F-16V Block 70 zdokonaluje předchozí modely zabudováním technologií a softwaru, které byly dříve předchozím variantám F-16 nedostupné. Především se jedná o pokročilý radar AN/APG-83, který může najednou sledovat více než 20 cílů.

Podle Lockheedu budou nové F-16 vhodnými stíhači pro Bahrajn, protože zahrnují některé technologie, které používá letoun 5. generace F-35 i F-22.

psali jsme: Vzdušně-kosmické síly Ruské federace posílí na konci roku moderní útočné vrtulníky Mil Mi-28NM

Lockheed investoval značnou část finančních prostředků do nového výrobního závodu F-16 v Jižní Karolíně. Lockheed zároveň předpokládá, že montáž F-16 pro bahrajnské letecké síly bude znamenat 150 - 200 nových pracovních příležitostí.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.