Stíhačky Hornet a Gripen nad Finskem. Cvičení „Ruska 22“ začalo - Finsko napadeno nejmenovaným nepřítelem

Stíhačky Hornet a Gripen nad Finskem. Cvičení „Ruska 22“ začalo - Finsko napadeno nejmenovaným nepřítelem
Autor fotografie: Download original file 1600 × 1067 px jpg View in browser You need to attribute the author By Oleg V. Belyakov - AirTeamImages - Gallery page http://www.airliners.net/photo/Sweden---Air/Saab-JAS-39C-Gripen/2279593/LPhoto http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/9/5/2279593.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27377950 Underside of a Gripen in flight, 2012 Oleg V. Belyakov - AirTeamImages - Gallery page http://www.airliners.net/photo/Sweden---Air/Saab-JAS-39C-Gripen/2279593/L Photo http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/9/5/2279593.jpg CC BY-SA 3.0 File:Saab JAS-39C Gripen, Sweden|Popisek: Švédský Gripen
03 / 10 / 2022, 19:00

Na cvičeních finského letectva, která začala v pondělí, letka z Karélie simuluje útok na Finsko se stíhačkami Hornet a Švédové se svými stíhačkami Gripen zapojují do obrany finského území.

Manévry se zaměřují na výcvik záložníků, využití leteckých základen v zemi a spolupráci se švédským letectvem, uvedly finské ozbrojené síly.

V letošních cvičení se Finové tváří jako útočník a Švédové se brání. "Je zajímavé sledovat, jak reagují na krize a výzvy, které jsme vytvořili," připustil velitel karelské stíhací perutě Eetu Rikkinen.

Ruska 22 je hlavním cvičením finského letectva v letošním kalendáři. Účastní se jich asi 50 letounů (finské víceúčelové stíhačky F / A-18 Hornet a výcvikový a výcvikový Hawk nebo vrtulník NH90 a švédské - stíhačky JAS 39 Gripen), dále 3,7 tis. osob, z toho cca 2,5 tis. záložníci.

Cvičení bude probíhat po celém Finsku. Hlavní základny jsou Rovaniemi v Laponsku, Jyvaskyla ve středním Finsku a Lulea ve Švédsku. Název manévrů „Ruska“ odkazuje na finskou podzimní krajinu.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.