Su-57 ve dvoumístné verzi jen pro export. Ruské letectvo s ní ve svých řadách nepočítá

Su-57 ve dvoumístné verzi jen pro export. Ruské letectvo s ní ve svých řadách nepočítá
Autor: Anna Zvereva (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Su-57
21 / 06 / 2021, 13:00

Agentura TASS informovala o tom, že dvoumístná verze letounu Su-57 bude určena jen pro exportní účely.

Letoun 5. generace Su-57 vznikne také ve dvoumístné verzi, ale jen pro exportní účely, uvedla agentura TASS. Podle ní plánuje ruské ministerstvo obrany a konstrukční kancelář Suchoj se pustit do vývoje dvoumístné verze, která bude od začátku pouze exportní variantou. Ruské letecké síly do budoucna nepočítají, že by byla jejich součástí.

Rusko stále kalkuluje s tím, že Su-57 má vysoký exportní potenciál, jak o tom hovořil vicepremiér Jurij Borisov, někdejší náměstek ministra obrany. ,,Existuje zde zájem o letoun Su-57, podle mě bude každý rok růst tak, jak bude stroj postupně dodáván našemu letectvu," prohlásil Borisov. Podle jeho názoru právě vývoj dvoumístné verze může přinést další zájem o Su-57.

Rusové svému letounu Su-57 věří a nepochybují o jeho úspěchu na zahraničních trzích. Již dříve SM informoval, že ředitel ruské státní společnosti Rosoboronexport Aleksandr Michejev prohlásil, že o letoun Su-57 projevilo zájem několik zemí jihovýchodní Asie, nicméně nespecifikoval, které to jsou.

Ve skutečnosti je tak nanejvýš pravděpodobné, že o Su-57 bude zájem pouze limitovaný a nikoliv ,,univerzální", jak se to Rusko snaží navenek prezentovat.


Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace