Su-57 ve dvoumístné verzi jen pro export. Ruské letectvo s ní ve svých řadách nepočítá

Su-57 ve dvoumístné verzi jen pro export. Ruské letectvo s ní ve svých řadách nepočítá
Autor fotografie: Anna Zvereva (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Su-57
21 / 06 / 2021, 13:00

Agentura TASS informovala o tom, že dvoumístná verze letounu Su-57 bude určena jen pro exportní účely.

Letoun 5. generace Su-57 vznikne také ve dvoumístné verzi, ale jen pro exportní účely, uvedla agentura TASS. Podle ní plánuje ruské ministerstvo obrany a konstrukční kancelář Suchoj se pustit do vývoje dvoumístné verze, která bude od začátku pouze exportní variantou. Ruské letecké síly do budoucna nepočítají, že by byla jejich součástí.

Rusko stále kalkuluje s tím, že Su-57 má vysoký exportní potenciál, jak o tom hovořil vicepremiér Jurij Borisov, někdejší náměstek ministra obrany. ,,Existuje zde zájem o letoun Su-57, podle mě bude každý rok růst tak, jak bude stroj postupně dodáván našemu letectvu," prohlásil Borisov. Podle jeho názoru právě vývoj dvoumístné verze může přinést další zájem o Su-57.

Rusové svému letounu Su-57 věří a nepochybují o jeho úspěchu na zahraničních trzích. Již dříve SM informoval, že ředitel ruské státní společnosti Rosoboronexport Aleksandr Michejev prohlásil, že o letoun Su-57 projevilo zájem několik zemí jihovýchodní Asie, nicméně nespecifikoval, které to jsou.

Ve skutečnosti je tak nanejvýš pravděpodobné, že o Su-57 bude zájem pouze limitovaný a nikoliv ,,univerzální", jak se to Rusko snaží navenek prezentovat.


Zdroj: TASS

Tagy článku