Súboj tankistov vyhralo Rakúsko, porazilo jednotky z ďalších piatich krajín!

Súboj tankistov vyhralo Rakúsko, porazilo jednotky z ďalších piatich krajín!
Autor: Screenshot/Youtube
16 / 05 / 2017, 13:15

V bavorskom Grafenwöhre sa uskutočnil druhý ročník tankovej súťaže.

Tejto súťaže sa zúčastnili tankové jednotky z Nemecka, Poľska, Spojených štátov, Ukrajiny, Rakúska a Francúzska. Súťažilo sa v obranných a útočných manévroch či v ostrej streľbe.

Súťaž niesla názov ''Strong Europe Tank Challenge,'' a tento rok ju vyhrali Rakúšania.

''Snažili sme sa na súťaž tvrdo pripravovať, bola to správna cesta,'' povedal rakúsky tankista Thomas Krims, na margo ich víťazstva.

Usporiadatelia sú spokojný s kvalitou súťaže, ktorá bola obnovená po 25. rokoch, vtedy ju vyhral 8.obrnený horský prápor Bundeswehru. Počas súťaže neprišlo len na porovnanie tankistov ale aj porovnanie jednotlivej techniky, hlavne tanku Leopard 2 ktorý bol zastúpený vo viacerých verziách: Rakúsko 2A4,Poľsko 2A5 a Nemecko 2A6.

Američania súťažili s ''klasikou'' Abrams M1A2, Francúzi s tankmi Leclerc a Ukrajinci s ''nesmrteľnými'' T-64B.

Písali sme:

Podle ruského analytika jsou Leopardy pro Armádu ČR ideálním řešením

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace