Supacat si vybral software od společnosti Siemens, aby posílil svoji pozici v modernizačním programu Land 400

Supacat si vybral software od společnosti Siemens, aby posílil svoji pozici v modernizačním programu Land 400
Autor fotografie: Supacat|Popisek: Ilustrační fotografie
02 / 04 / 2021, 08:00

Společnost Supacat, přední specialista na design a konstrukci vysoce mobilních obranných vozidel, si pro posílení spolupráce s Rheinmetallem na modernizačním programu australských pozemních sil Land 400 zvolila software Siemens.

Aby Supacat mohl lépe sladit svoje inženýrské procesy s Rheinmetallem, posílit správu dat a zlepšit celkovou efektivitu, rozhodl se využívat software Siemens Teamcenter a software NX pro počítačově podporované navrhování (CAD). Jedná se zejména o zlepšení funkcí řízení životního cyklu a integrace dodavatelského řetězce. Implementace těchto programů byla financována federálním vládním prioritním grantem Sovereign Industrial Capability, který Supacat získal v loňském roce.

Stejné softwarové řešení si pro standardizaci svých digitálních technologií a správy životního cyklu produktu (PLM) vybralo i americké letectvo.

Výkonný ředitel Supacat pro Asii a Tichomoří, Michael Halloran, uvítal spolupráci se společností Siemens s tím, že systém snižuje bariéry vstupu australského dodavatelského řetězce do programu. „Supacat teď může spravovat svoje konstrukční procesy a produktová data v integrovaném prostředí s jedním zdrojem,“ uvedl.

K 3D modelování a analýze produktů použije Supacat software NX, a to v procesu, který je zahrnutý v systému PLM Teamcenter. Teamcenter umožňuje společnosti Supacat spravovat všechny pracovní postupy a schvalovací procesy technického návrhu, data a podpůrnou dokumentaci v integrovaném jediném zdroji.

Samantha Murray, generální ředitelka společnosti Siemens Digital Industries Software, uvedla, že implementace byla klíčovým krokem pro australský obranný průmysl, a dodala: „Je skvělé spolupracovat s místními australskými společnostmi, jako je Supacat, na inovativních projektech, jež jim pomáhají připojit se ke globálním dodavatelským řetězcům. Mimořádně nás těší, že přispíváme ke zvyšování kvalifikace jejich zaměstnanců v oblasti špičkových technologií. Supacat učinil obrovský pokrok v oblasti obranného designu a inženýrství. Chválím je za investici, kterou si podle globálních standardů zajistili svoje digitálních schopnosti nejen pro současnost, ale i do budoucnosti. “

Zdroj: Supacat

Tagy článku