Supacat si vybral software od společnosti Siemens, aby posílil svoji pozici v modernizačním programu Land 400

Supacat si vybral software od společnosti Siemens, aby posílil svoji pozici v modernizačním programu Land 400
Autor: Supacat|Popisek: Ilustrační fotografie
02 / 04 / 2021, 08:00

Společnost Supacat, přední specialista na design a konstrukci vysoce mobilních obranných vozidel, si pro posílení spolupráce s Rheinmetallem na modernizačním programu australských pozemních sil Land 400 zvolila software Siemens.

Aby Supacat mohl lépe sladit svoje inženýrské procesy s Rheinmetallem, posílit správu dat a zlepšit celkovou efektivitu, rozhodl se využívat software Siemens Teamcenter a software NX pro počítačově podporované navrhování (CAD). Jedná se zejména o zlepšení funkcí řízení životního cyklu a integrace dodavatelského řetězce. Implementace těchto programů byla financována federálním vládním prioritním grantem Sovereign Industrial Capability, který Supacat získal v loňském roce.

Stejné softwarové řešení si pro standardizaci svých digitálních technologií a správy životního cyklu produktu (PLM) vybralo i americké letectvo.

Výkonný ředitel Supacat pro Asii a Tichomoří, Michael Halloran, uvítal spolupráci se společností Siemens s tím, že systém snižuje bariéry vstupu australského dodavatelského řetězce do programu. „Supacat teď může spravovat svoje konstrukční procesy a produktová data v integrovaném prostředí s jedním zdrojem,“ uvedl.

K 3D modelování a analýze produktů použije Supacat software NX, a to v procesu, který je zahrnutý v systému PLM Teamcenter. Teamcenter umožňuje společnosti Supacat spravovat všechny pracovní postupy a schvalovací procesy technického návrhu, data a podpůrnou dokumentaci v integrovaném jediném zdroji.

Samantha Murray, generální ředitelka společnosti Siemens Digital Industries Software, uvedla, že implementace byla klíčovým krokem pro australský obranný průmysl, a dodala: „Je skvělé spolupracovat s místními australskými společnostmi, jako je Supacat, na inovativních projektech, jež jim pomáhají připojit se ke globálním dodavatelským řetězcům. Mimořádně nás těší, že přispíváme ke zvyšování kvalifikace jejich zaměstnanců v oblasti špičkových technologií. Supacat učinil obrovský pokrok v oblasti obranného designu a inženýrství. Chválím je za investici, kterou si podle globálních standardů zajistili svoje digitálních schopnosti nejen pro současnost, ale i do budoucnosti. “

Zdroj: Supacat

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace