Své výrobky a služby představí společnosti holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks na veletrhu MSPO 2022 v polských Kielcích

Své výrobky a služby představí společnosti holdingu Czechoslovak Group a Tatra Trucks na veletrhu MSPO 2022 v polských Kielcích
Autor fotografie: Excalibur Army|Popisek: Houfnice Morana
30 / 08 / 2022, 17:00

Ve dnech 6. až 9. září 2022 se uskuteční v pořadí už 30. ročník prestižního mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky MSPO v polských Kielcích, který patří mezi největší v Evropě. Společnosti holdingu Czechoslovak Group (CSG) a kopřivnická Tatra Trucks jsou jeho tradičními účastníky a nebudou chybět ani letos.

V loňském roce účast firem holdingu CSG zaznamenala velký ohlas, kterému napomohla například evropská výstavní premiéra houfnice DITA 155 mm a polská výstavní premiéra vozu Tatra Tactic 6x6. Navíc společná expozice firem holdingu získala cenu za nejlepší design. Význam tohoto ocenění ještě více vynikne na pozadí skutečnosti, že byla hodnocena jako nejlepší mezi 400 vystavovateli z 27 zemí světa, včetně účastníků z USA, Kanady, Jižní Koreje, Německa, Polska, Velké Británie nebo Izraele.

Letos na veletrhu MSPO představí své produkty a služby společnosti Tatra Trucks, Excalibur Army, Retia, Česká letecká servisní, MSM Group a Fábrica de Municiones de Granada. Kopřivnická Tatra Trucks představí novinku poprvé viděnou na letošním Eurosatory, a sice tahač Tatra Phoenix s novou pancéřovanou kabinou z produkce Tatra Defence Vehicle (TDV). Vedle toho automobilka vystaví i podvozky Tatra v provedení 6x6 a 4x4 vhodné pro různé vojenské aplikace a nástavby. Šternberská Excalibur Army přiveze do Kielců rovněž čerstvou novinku – houfnici MORANA 155 mm, která měla také světovou premiéru před pár měsíci na veletrhu Eurosatory v Paříži. Houfnice, jež představuje hlavní lákadlo společné expozice holdingu CSG, bude k vidění na venkovní předváděcí ploše podobně jako minulý rok houfnice DITA 155 mm.

                                                                   Radar ReGuard (Foto: Retia)

 

Divizi CSG Aerospace budou zastupovat společnosti Retia a Česká letecká servisní (ČLS). Pardubická Retia předvede v Kielcích maketu svého víceúčelového 3D radaru pro detekci a sledování pozemních a nízkoletících cílů ReGuard a malý přenosný radar ReTwis 5 se schopností detekovat živé cíle za zdmi nebo jinými nekovovými překážkami. Zástupci ČLS pak představí projekty a služby, na kterých firma pracuje a jež nabízí, včetně modernizací letecké techniky.

Slovenská větev holdingu CSG reprezentovaná společností MSM Group vystaví na veletrhu širokou škálu velkorážové munice z produkce slovenské společnosti ZVS, MSM Nováky a španělského výrobce Fábrica de Municiones de Granada (FMG). Portfolio ZVS bude zastupovat dělostřelecká munice ráže 155 mm, tanková munice ráže 125 mm a také technologické komponenty pro střelivo, jako zapalovače, iniciátory atd. Dále bude vystavena cvičná dělostřelecká munice ráží 155, 152, 125 a 122 mm z produkce MSM Nováky. FMG v Kielcích předvede tankové střelivo ráže 120 mm a munici ráže 105 mm vhodnou pro dělostřelectvo i tanky. Vedle toho bude k vidění i munice pro minomety ráží 60, 81, 98 a 120 mm.

 

O CZECHOSLOVAK GROUP

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 8200 zaměstnanců. V roce 2021 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 14,4 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.

O TATRA TRUCKS

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou značku a kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Velmi důležité jsou domácí trhy v Česku a na Slovensku, velká část produkce automobilky je určena na export do desítek zemí světa. Automobilka Tatra Trucks a.s. zaměstnává více než 1200 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie a.s. zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Akcionáři automobilky Tatra Trucks jsou průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group a skupina Promet Group.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.