Švédská národní policie uskutečnila s vrtulníkem Bell 429 přes 4 500 misí v oblasti veřejné bezpečnosti

Švédská národní policie uskutečnila s vrtulníkem Bell 429 přes 4 500 misí v oblasti veřejné bezpečnosti
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 429
21 / 06 / 2023, 14:00

Švédská národní policie (SNP) se každoročně pyšní více než 4 500 úspěšnými misemi ve veřejné bezpečnosti díky spolehlivému stroji Bell 429. Jenom pátrací a záchranné akce (SAR) v horských oblastech země zahrnovaly téměř 500 případů. A týkaly se primárně osob pohřešovaných v důsledku lavin a turistických nehod v terénu.

„Díky stroji Bell 429 umíme provádět náročné mise, které nám umožňují efektivně reagovat na nejrůznější situace týkající se veřejné bezpečnosti. Bell 429 nám nejen umožňuje plnit více misí, ale také je dokážeme rychle a bezpečně dokončit,“ uvedl důstojník Lindell, vedoucí letových operací SNP.

Vynikající výkon motoru letounu Bell 429 a rychlost až 155 uzlů umožňují leteckým jednotkám rychle dorazit na místo určení. Letoun také dokáže stabilně létat při nízkých rychlostech, což SNP umožňuje pořizovat záznamy pomocí kamerového systému a prohledávat terén při pátrání po pohřešovaných nebo podezřelých osobách, čímž se minimalizuje počet osob potřebných k pátrání na zemi.

Bell 429 je nejen rychlý a spolehlivý letoun, ale jeho prostorný interiér byl navržen s nastavitelnými prvky pro vybavení veřejné bezpečnosti a zvýšení pohodlí posádky.

„S Bell 429 ušetříme mnoho času a zachráníme mnoho životů... je to skvělý vrtulník pro různé mise,“ uvedl důstojník Ramström, pilot vrtulníku Bell 429 u SNP a pokračoval: „Schopnost přizpůsobit jeho interiér našich nejrůznějším misím nám poskytuje dostatečnou flexibilitu při plnění všech možných úkolů.“

Bell 429 je hlavní vrtulníkovou platformou, která se využívá pro potřeby nejrůznějších misí v oblasti veřejné bezpečnosti. Lze ho vybavit specializovaným zařízením včetně infračervené kamery, pátracího světlometu, odnímatelných a posuvných dveří, systémem ochrany vrtulníku při kolizi s dráty, volitelnou přídavnou palivovou nádrží, rychlým navíjením lana a stanicí operátora se dvěma 17" HD displeji. Dvoumotorový Bell 429 již používají mezinárodní zákazníci z řad bezpečnostních složek, jako je např. Thajská královská policie, Policie Nového Jižního Walesu, Národní policie Filipínské republiky, Švédská národní policie a Polícia Slovenskej republiky.
 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.

 

Tagy článku