Švédský zabiják teroristů od Saabu

Švédský zabiják teroristů od Saabu
Autor fotografie: Saab|Popisek: Příklad montáže Track fire gun na rychlém člunu
11 / 07 / 2017, 19:00

Track fire gun system od firmy Saab by se bojovníkům Islámského státu určitě nelíbil, pokud by byli tímto systémem zaměřeni.

Švédskou armádou používaný Track Fire RWS by byl skvělý systém pro užití na teroristy, pokud by se dostal do Iráku či Sýrie, kde válčí západní státy s Islámským státem. Švédský Saab nabízí systém Trackfire Remote Weapon Station (RWS), který je založen na více než 40 letech vývoje stabilizované elektro-optické platformy pro použití na pozemních a námořních platformách. 

Nová generace RWS je určena pro použití na všech typech vojenských platforem, včetně vozidel, plavidel a statických stanovišť. Základním stavebním kamenem filozofie designu je možnost nasazení Trackfire RWS proti jakékoliv hrozbě, bez ohledu na podmínky.

Je možné systém osadit malými, středními i těžkými kulomety, automatickými granátomety a neletálními zbraněmi. Systém umožňuje denní i noční nasazení a různé kombinace nasazených zbraní.

Zdroj: Saab

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.