Svět odsuzuje ruský útok na Ukrajinu. Agresor je agresor, i když obviňuje oběť

Svět odsuzuje ruský útok na Ukrajinu. Agresor je agresor, i když obviňuje oběť
Autor: Pixabay
24 / 02 / 2022, 09:30

Světoví politici odsuzují ruskou agresi proti Ukrajině, kterou ruský prezident Putin označuje za "zvláštní vojenskou akci", kterou chce "demilitarizovat a denacifikovat" Ukrajinu. Světové politiky nepřesvědčil. Hovoří o tom, že Rusko bude vedeno k odpovědnosti, rozhodné reakci a podpoře Ukrajiny. Slovenská prezidenta Zuzana Čaputová Ukrajinu podpořila: "Agresor je agresor, i když obviňuje oběť." Mluvčí Miloše Zemana ohlásil projev prezidenta republiky na 11 hodin dopoledne.

Americký prezident Joe Biden

Za smrt a zkázu, kterou tento útok přinese, je zodpovědné jedině Rusko, a Spojené státy a jejich spojenci a partneři odpoví jednotným a rozhodným způsobem. Svět povede Rusko k odpovědnosti.

Britský premiér Boris Johnson

Jsem zděšen strašlivými událostmi na Ukrajině a hovořil jsem s prezidentem Zelenským o dalším postupu. Prezident Putin si zahájením tohoto nevyprovokovaného útoku na Ukrajinu zvolil cestu krveprolití a destrukce. Spojené království a naši spojenci budou reagovat rozhodně.

Německý kancléř Olaf Scholz

Ruský útok na Ukrajinu je hrubým porušením mezinárodního práva. Neexistuje pro něj žádné ospravedlnění. Německo tento bezohledný čin prezidenta Putina co nejdůrazněji odsuzuje. Jsme solidární s Ukrajinou a jejím lidem. Rusko musí tuto vojenskou akci okamžitě zastavit. V rámci skupiny G7, NATO a EU budeme dnes postup úzce koordinovat. Je to strašný den pro Ukrajinu a temný den pro Evropu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron

Francie důrazně odsuzuje rozhodnutí Ruska vést válku s Ukrajinou. Rusko musí okamžitě ukončit své vojenské operace. Francie je solidární s Ukrajinou. Stojí na straně Ukrajinců a spolupracuje se svými partnery a spojenci na ukončení války.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová

Důrazně a rozhodně odsuzuji nevyprovokovaný a bezohledný útok Ruska na našeho souseda, Ukrajinu. Vyjadřuji solidaritu s Ukrajinci a ukrajinským prezidentem Zelenským. Tento nesmyslný válečný akt ohrožuje miliony nevinných životů. Agresor je agresor, i když obviňuje oběť.

Kanadský premiér Justine Trudeau

Kanada co nejdůrazněji odsuzuje hanebný útok Ruska na Ukrajinu. Tyto nevyprovokované akce jsou jasným dalším porušením svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny a závazků Ruska podle mezinárodního práva a Charty OSN.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg

Důrazně odsuzuji bezohledný útok Ruska na Ukrajinu, který ohrožuje životy nespočtu civilistů. Jedná se o závažné porušení mezinárodního práva a vážnou hrozbu pro euroatlantickou bezpečnost. Spojenci v NATO se sejdou k řešení obnovené ruské agrese.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Layen

Ruská vojska napadla Ukrajinu, svobodnou a suverénní zemi. Odsuzujeme tento barbarský útok a cynické argumenty, které byly použity k jeho ospravedlnění. Ještě dnes představíme balíček rozsáhlých a cílených sankcí.

Zdroj: Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace