Švýcarská letecká společnost kupuje dva vrtulníky Bell 505

Švýcarská letecká společnost kupuje dva vrtulníky Bell 505
Autor fotografie: Bell
29 / 04 / 2022, 14:00

Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE:TXT), oznámila, že se švýcarskou leteckou společností Karen SA podepsala smlouvu na dodávku dvou strojů Bell 505. V rámci strategického investičního plánu modernizace svojí flotily je Karen SA bude využívat pro VIP a komerční lety a také k výcviku pilotů.

„Bell 505 se dobře hodí do prostředí s vysokou nadmořskou výškou. Je to ideální stroj pro přepravu a výcvik ve Švýcarsku a dalších evropských zemích s podobným terénem a klimatem,“ uvedl Duncan Van De Velde, generální ředitel společnosti Bell pro Evropu a dodal: „Velmi nás těší, že můžeme Karen SA přivítat mezi uživateli Bell 505, a těšíme se na další spolupráci.“

Společnost Karen SA založil pilot Enzo Carlino v roce 1999. Jedná se o leteckou společnost, která nabízí širokou škálu služeb od firemní přepravy, management strojů, výcvik pilotů, technický výcvik, servis vrtulníků, údržbu a generální opravy.

„Jsme nadšeni, že budeme provozovat Bell 505 a můžeme ho nabízet našim zákazníkům,“ sdělil Luca Carlino, generální ředitel společnosti Karen SA a pokračoval: „Jedná se o nový přírůstek, kterým výrazně zmodernizujeme naši stávající flotilu strojů Bell 206. Bell 505 s moderní avionikou poskytuje vynikající komfort a výkon jak cestujícím, tak pilotům. Chtěli bychom také poděkovat nezávislému zástupci společnosti Bell, společnosti Centaurium Aviation, neboť v průběhu procesu výběru a hodnocení stroje nám byli velmi nápomocni.“

V současné době je na celém světě v provozu přes 360 vrtulníku Bell 505, z toho 65 v Evropě.

Stroj 505 v sobě kombinuje nejmodernější avioniku a technologii řízení motoru s velkou otevřenou kabinou, která poskytuje panoramatický výhled všem cestujícím. Plně integrovaná sada avioniky Garmin G1000H NXi a dvoukanálový motor řízený systémem FADEC poskytují pilotům všech úrovní dovedností maximální přehled o situaci a snižují jejich pracovní zátěž. Díky univerzální kabině a vynikajícímu výkonu patří stroj Bell 505 k nejoblíbenějším vrtulníkům ve své kategorii mezi uživateli z řad jak soukromých majitelů, tak bezpečnostních složek a výcvikových organizací.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Tagy článku