Systém Snibot vypustí na bojiště unikátního robota, který nahradí snipery

Systém Snibot vypustí na bojiště unikátního robota, který nahradí snipery
Autor fotografie: SD4E|Popisek: Snibot
21 / 07 / 2018, 10:00

Francouzská společnost SD4E vyvíjí unikátního robota, který v budoucnu může nahradit ,,lidského" odstřelovače na bojišti.

Společnost SD4E pracuje na novém bezpilotním pozemním odstřelovačském systému nazvaném Snibot. V praxi to je robot či robotická platforma, která bude schopná střílet s takovou přesností, který znehybní cíl, aniž by jej zabila.

psali jsme: Stratom představil nové autonomní bezpilotní pozemní vozidlo. Samo se dokáže naložit a vyložit z letadla

,,Hyperpřesnost zaručuje jistotu střelby na 200 či 300 metrů se stupněm přesnosti, který odstřelovač nedosáhne, a také jistotu, že další projektil bude mířit do stejného místa," prohlásil Michel Yakovleff, mluvčí francouzské společnosti SD4E, která na pozemním dronu intenzivně pracuje.

Snibot bude vybaven speciálním softwarem a vybavením, které bude kompenzovat negativní vlivy počasí a další faktory, které by mohly omezit přesnost střelby robota. Hlavní výhodou robota pak má být neutralizace cíle bez jeho zabití. Pozemní dron bude schopen střelit útočníka do ruky či nohy se 100% přesností.

psali jsme: Zabijácké UGV z Ukrajiny má poetické jméno Laska

Snibot bude moci být využit i k ochraně důležitých administrativních budov či objektů, elektráren. Robota najde uplatnění i v doprovodu a ochraně ozbrojených složek na některých vybraných nebezpečných misích.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte víc

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku