Takto vyzerá letecký výsadok terénnych vozidiel Humvee

Takto vyzerá letecký výsadok terénnych vozidiel Humvee
Autor: Screenshot/Youtube
05 / 11 / 2017, 09:00

Na internete sa objavilo video z leteckého výsadku amerických vojenských vozidiel Humwee.

High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV) je americké vojenské terénne vozidlo, ktoré vyrába firma AM General. Vozidlo je však verejnosti známe pod prezývkou Humvee.

Vozidlo sa preslávilo nasadením v operácií Púštna búrka v Perzskom zálive. Existuje množstvo verzií:

M998 – nákladné (dvojmiestna verzia)
M1046 – TOW (protitanková výzbroj), s navijákom
M1035 – veľká ambulancia
M1097 – opancierovaná verzia
A množstvo ďalších. Toto vozidlo zaujalo aj legendárneho herca Arnolda Schwarzeneggera, ten vlastní 5 áut civilne verzie Humvee, ktorá je známa pod názvom Ummer.

V súčastnosti sa nachádza vo výzbrojí armád po celom svete. Najviac vo výzbrojí ho majú však Spojené štáty (30 000+), Izrael či Mexiko.

Písali sme:

Stránka ''United States of Awesome,'' pridala  video, z leteckého výsadku vozidiel Humvee. Video zdielalo viacero portálov a v súčasnosti má cez 4 milióny zhliadnutí. 

 

Zdroj: Facebook, Wiki

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace