Tankové dny Laugarício 2017

Tankové dny Laugarício 2017
01 / 07 / 2017, 11:30

Dnes se koná nedaleko Trenčína na Slovensku akce, která je velmi podobné české, jež nese název Bahna.

Celkový název tvoří titulek článku, ale obecně je toto setkání a prezentace přátel vojenské historie a techniky známá jen jako Laugarício. Jedná se o historický název římské osady, dnešního Trenčína, který se nalézá nedaleko.

Akce se koná poměrně blízko našich hranic. Z naší republiky je nejkratší cesta přes Uherský Brod. Prostor konání se nalézá v katastru obce Trenčianske Stankovce na spojnici mezi Trenčínem a Bratislavou.

Jde už o pátý ročník. Představí se minimálně 198 vojenských vozidel od motocyklů po tanky a 10 letadel. Účastní se kluby vojenské historie a sběratelé ze Slovenska i Česka, ale rovněž z Rakouska a Maďarska. Na akci se rovněž podílí Armáda SR a na letošním ročníku i jednotka americké armády.

Včera se konala takzvaná spanilá jízda historických vozidel. Dnešní program začal od devíti ráno, ale hlavní ukázky začínají ve 12:30 hod bitvou za osvobození západního Slovenska. Dále bude možné vidět ukázku činnosti předlistopadové ČSLA a následně dynamickou ukázku jízdy mnoha vojenských vozidel. Mezi nimi se vyskytuje i technika, kterou u nás neuvidíte.

Další informace, včetně mapy a koordinátů lze získat na internetu po zadání: laugarício 2017.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace