TATRA TACTIC - Zabezpečovací vojenské vozidlo splňuje ta nejpřísnější kritéria

TATRA TACTIC - Zabezpečovací vojenské vozidlo splňuje ta nejpřísnější kritéria
Autor: Tatra Trucks|Popisek: Tatra Tactic
30 / 11 / 2021, 16:00

Společnost Tatra Trucks představila na veletrhu IDEX 2019 ve výstavní premiéře vozidlo TATRA TACTIC v provedení 4x4. Vozidlo Přináší ,,do pole" nové možnosti a sérii vylepšení.

Na světovém veletrhu IDEX 2019 bylo kromě jiného ve výstavní premiéře možné vidět vozidlo TATRA TACTIC v konfiguraci 4x4, který zaujal laickou i odbornou veřejnost. Na Blízkém východě se vozidla TATRA ostatně těší stabilnímu zájmu tamního obranného průmyslu.

Vůz modelové řady TATRA TACTIC přináší zákazníkům nové možnosti a splňuje ta nejnáročnější kritéria. Tatra Tactic představuje zabezpečovací a logistické vojenské vozidlo, které řadíme ke střední až těžké hmotnostní kategorii s konvenčním rámovým podvozkem a originálními portálovými nápravami TATRA RIGID.

Technicky vychází vůz z předchozí generace modelové řady TATRA TACTIC (TATRA T 810), jež tvoří součást výzbroje české armády. Hmotnost vozidla může činit až 13 tun a je schopno přepravovat náklad až do hmotnosti 5,5 t. Pohonnou jednotku tatrovky zajišťuje šestiválcový diesel Cummins ISB 6.7 o maximálním výkonu 210 kW a vozidlo může mít dle výběru manuální či automatickou převodovku. Maximální rychlost činí 100 km/h a dosah vozidla je 800 km.

Na první pohled zaujme u vozidla prakticky a účelně řešená kabina, která je určená pro čtyřčlennou posádku. Kabina poskytuje kromě nezbytného komfortu také klimatizaci, k dispozici také může mít posádka nezávislé nebo závislé topení napojené na chladící okruh motoru. Posádka vozidla se může rovněž spolehnout na vylepšenou ochranu, což je dáno rovnými geometrickými tvary vozidla.

tactics

Do tatrovky je zabudován systém přetlakové ventilace, jež chrání posádku před nežádoucími důsledky chemických nebo biologických látek či následky použití zbraní hromadného ničení. Kabina je zkonstruována tak, aby dle přání zákazníka do ní mohly být instalovány různé prvky vybavení. Kabina posílená o další bezpečnostní prvky je ostatně zkonstruována tak, aby poskytla zvýšenou odolnost posádce.

Důležitým aspektem při konstrukci vozidla je jeho praktická přepravitelnost, a to jak letecky, tak lodí či po železnici. 

Vozidlo TATRA TACTIC v provedení 4x4 či 6x6 tak přináší ,,do pole" nové možnosti a sérii vylepšení, které vsází na na účelnost, bezpečnost či odolnost a praktické využití v široké škále k tomu určených úkolů.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace