Terč MODERN WARRIOR TARGET - střílejte efektivně a ekonomicky

Terč MODERN WARRIOR TARGET - střílejte efektivně a ekonomicky
Autor fotografie: Jaroslav Macošek /Tacticoolna|Popisek: Střelba na terč
22 / 10 / 2018, 09:00

Papírové střelecké terče jsou již dlouhá léta stěžejní výukovou pomůckou při střeleckém výcviku. Klasické pistolové terče však čím dál tím častěji nahrazují moderní střelecké terče, určené pro výuku různých technik.

Dostal se nám do ruky nový střelecký terč O.T.T. navržený týmem OBOS.cz. Jedná se o druhý z řady terčů Practice a economy, který vychází z původní předlohy z názvem Obos combat target.

Nový přírustek pod názvem MODERN WARRIOR TARGET dostal od desingérů prvky balistické ochrany. To reflektuje dnešní situaci v neustále se zvyšujícím standardu na poli balistické ochrany jednotlivce snad u včech armát světa. Navíc žijeme v době, kdy si může téměř kdokoliv koupit skoro cokoliv, díky čemuž může dojít i ke zneužití takového materiálu při páchání trestné činnosti. I proto uvítáme možnost přidat terč s vyznačenou balistickou ochranou do našeho střeleckého tréninku. Tento terč se výborně hodí i pro nácvik Mozambique drill.

Terč OTT

Největší změnou na terči je kromě zvětšení postavy (cílem je přiblížit se siluetě reálného protivníka) vyznačení  prostoru s balistickým plátem tak, aby střelec přemýšlel o tom, jak a kam cílit, aby protivníkovi s balistikou způsobil co největší škody. I proto na terčích OBOS.cz je vždy vyznačen obrys postavy až do třetiny stehen namísto obvyklého torza.  Nadruhou stranu při běžném střeleckém výcviku můžeme využít vyznačený panel jako vitální zónu. To nám umožňuje na terči využít snad každý centimetr papíru.

Použití terče při střelbě za pohybu

Tagy článku