Terénní obojživelný přívěs od společnosti Agados získal ocenění v soutěži Zlatý IDET

Terénní obojživelný přívěs od společnosti Agados získal ocenění v soutěži Zlatý IDET
31 / 05 / 2019, 14:30

Česká firma Agados představila veřejnosti na letošním Mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET nový obojživelný terénní přívěs. Na veletrhu, který se koná do této soboty v Brně, získala novinka ocenění - 1. místo v soutěži Zlatý IDET 2019 v kategorii Vojenská a bezpečnostní logistika a služby – Logistika a servis. Ocenění udělila odborná komise sestavená BVV - největší veletržní správou ve střední Evropě.

Obojživelný přívěs je primárně určen za kolová i pásová vozidla a používají ho již armády v Rakousku a Švédsku. Nespornou výhodou je patentovaný systém nezávislého odpružení jednotlivých kol, při současném použití unikátních lyží přívěs výborně zvládá prostupnost těžkým terénem jako je sníh, bláto i skalnatý terén. Velkou předností je i možnost přepravy přes vodní zdroje, kdy je přívěs schopen plavat za tažným vozidlem.

„Ocenění odborné veřejnosti si velmi vážíme. Již v roce 2017 získala naše společnost stejné ocenění za novou polní kuchyni. Tentokrát jde o nový výrobek, který je ve své kategorii unikátem,“ říká Petr Ostrý jednatel společnosti Agados. Obojživelný přívěs získal také prestižní ocenění Bronzový IDET News od mezinárodní novinářské poroty.

Během pátku mají návštěvníci poslední možnost navštívit v rámci veletrhu vnitřní expozici společnosti Agados. Zde největší tuzemský výrobce přívěsných vozíků vystavuje nejen dvě různá provedení obojživelného terénního přívěsu, ale také úpravnu vody UVA 500. V sobotu je možné si ještě prohlédnout venkovní expozici, kde návštěvníci uvidí polní kuchyni PK 4 Kaga, úpravnu vody nebo přívěsy pro likvidaci lesních požárů a zásahy v místech nehod a havárií.

O veletrhu IDET

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

 

Agados je v České republice největším výrobcem přívěsů a zároveň jedním z největších evropských výrobců přívěsů v kategorii O1 a O2 (celková hmotnost přívěsů do 750 kg a do 3500 kg). Agados ročně prodá okolo 30 tisíc vozíků. Společnost je zastoupena ve většině evropských států a na území České republiky. Polovina produkce míří za hranice. Společnost Agados nabízí přívěsy z široké palety vyráběných brzděných a nebrzděných typů různého použití, rozměrů, použitého materiálu a bohatého příslušenství. Agados zajišťuje i kompletní servis a prodej náhradních dílů i na starší typy přívěsů. Výrobou přívěsů se zabývá od roku 1992. Sídlí ve Velkém Meziříč

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace