TITUS a tatrovky se předvedou návštěvníkům akce Bahna 2022

TITUS a tatrovky se předvedou návštěvníkům akce Bahna 2022
Autor: Tatra Defence Vehicle|Popisek: Obrněné vozidlo Titus
22 / 06 / 2022, 17:00

Společnosti TATRA TRUCKS a TATRA DEFENCE VEHICLE se zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky s názvem Den pozemního vojska – Bahna 2022. Už 32. ročník se uskuteční v sobotu 25. června od 9 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.

Letos na tradičních Bahnech představí svou techniku dvě firmy z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP – TATRA TRUCKS, která je generálním partnerem akce, a TATRA DEFENCE VEHICLE, jež je jedním z hlavních partnerů. Kopřivnická automobilka ve statické ukázce návštěvníkům předvede těžké vojenské nákladní automobily osvědčené řady Tatra Force, a to v provedení 4x4 a 6x6. Tato modelová řada slouží v různých provedeních v české armádě i v ozbrojených silách v zahraničí, její podvozková platforma navíc tvoří základ řady speciálních a obrněných vozidel různých výrobců.

tatra

                                                           Tatra Force (Foto: Tatra Defence Vehicle)

 

Sesterská společnost TATRA DEFENCE VEHICLE divákům rovněž ve statické expozici představí obrněné vozidlo TITUS v provedení KOVS (Kolové Obrněné Vozidlo Spojovací). Půjde o jeden z prototypů vozidla TITUS určených pro Armádu České republiky, který právě prochází předepsanými zkouškami. Začátek sériové výroby obrněnců TITUS pro českou armádu je plánován na příští rok. Návštěvníci Bahen tak budou mít možnost prohlédnout si stroj, který bude brzy zařazen jako novinka do výzbroje české armády.

Akci Bahna pořádá Velení pozemních sil a Nadace pozemního vojska AČR a má demonstrovat všem zájemcům o současnou vojenskou techniku profesní připravenost příslušníků AČR a spojeneckých armád NATO. Společnosti patřící do holdingu CSG i TATRA TRUCKS jsou tradičními partnery událostí tohoto druhu a podporují akce, které přibližují široké veřejnosti činnost ozbrojených složek, jež chrání bezpečnost státu i jeho obyvatel a umožňují prezentaci nejnovějších výrobků českého obranného průmyslu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace