Torpédoborec John Finn je první lodí třídy Arleigh Burke Flight IIA:Restart

Torpédoborec John Finn je první lodí třídy Arleigh Burke Flight IIA:Restart
Autor fotografie: HUNTINGTON INGALLS INDUSTRIES|Popisek: DDG-113 během zkoušek
10 / 09 / 2016, 07:00

Společnost Huntington Ingalls Industries (HII) oznámila dokončení prvního kola námořních zkoušek raketového torpédoborce John Finn (DDG 113).Torpédoborec strávil tři dny v Mexickém zálivu testováním lodního hlavního pohonného systému a dalších lodních systémů.

"Program DDG 51 byl páteří naší loděnice po dobů téměř tří desetiletí," uvedl prezident Ingalls Shipbuilding, Brian Cuccias  "Stavba DDG 113 je významným milníkem v tomto programu, a těšíme se na pokračování stavby těchto kvalitních, komplexních lodí pro našeho zákazníka US Navy."

Vynikající výkon DDG 113 během jeho prvních námořních zkoušek, první zkoušek lodi třídy Arleigh Burke za téměř šest let, je důkazem vynikající práce našich lodních stavitelů lodí při budování lodí s nejvyššími standardy kvality pro naše námořníky a pro náš národ, "dodal Cuccias.

Společnost Ingalls Shipbuilding postavila pro US Navy již 28 torpédoborců a má kontrakt na dalších 7 lodí včetně Johna Finna. Alfa testy byly prvními ze tří testů požadovaných americkým námořnictvem.

150502-N-OT964-276

Loď získala jméno po prvním Američanovi, který získal medaili cti za dvouhodinový boj s japonskými letouny při zákeřném přepadu Pearl Harboru - Johnu Finnovi.

021207-N-2022S-003

John Finn bojoval s útočícími japonskými piloty i přes zranění nohy, ramene a různá menší zranění od šrapnelů. Do důchodu odešel v hodnosti poručíka po 30 letech služby a zemřel ve věku 100 let v roce 2010.

Zdroj: HUNTINGTON INGALLS INDUSTRIES

 

Tagy článku