Třetí ruská víceúčelová fregata z třídy Admiral Grigorovič byla uvedena do služby

Třetí ruská víceúčelová fregata z třídy Admiral Grigorovič byla uvedena do služby
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: fregata Admiral Makarov
12 / 01 / 2018, 09:15

Fregata Admiral Makarov z třídy Admiral Grigorovič (Projekt 11356) byla uvedena do služby.

Ruské námořnictvo posílila třetí víceúčelová fregata Admiral Makarov z třídy Admiral Grigorovič (Projekt 11356). Z existující třídy Admiral Grigorovič již tvoří součást ruského námořnictva stejnojmenné plavidlo a Admiral Essen. Obě lodě vstoupily do služby v roce 2016.

psali jsme: Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Tři další fregaty - Admiral Butakov, Admiral Istomin a Admiral Kornilov jsou ve vývoji a počítá se s tím, že všech 6 fregat třídy Admiral Grigorovič (Projekt 11356) budou tvořit součást černomořského loďstva. Admiral Makarov, které postavily loděnice Yantar Shipyard, bude kotvit právě v černomořském přístavu Sevastopol.

Tyto fregaty, jež se podle espertů vyznačují vysokou plavební způsobilostí, mají standardní výtlak 3 350 tun, plný pak 3 860. Jsou 124,8 m dlouhé a 15,2 m široké. Jejich dosah je 4 850 námořních mil a mohou dosáhnout rychlosti 30 uzlů.

psali jsme: Do Vietnamu putuje od Ruska třetí fregata třídy Gepard 3.9

Co se týče zbraňových systémů, hlavňovou výzbroj tvoří jeden 100mm kanón A190E v dělové věži na přídi. Na lodi nejdeme i protiletadlový vypouštěcí zařízení 3S90E pro protiletadlový raketovéý komplet. Shtil-1. K ničení ponorek jsou určené dva dvouhlavňové protiponorkové 533mm torpédomety DTA-53-11356 a jeden raketový vrhač hlubinných pum RBU-6000.

Fregaty mohou nést i vrtulník Kamov Ka-27.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace