Tunisko kupuje staré americké vrtuľníky, prvých šesť strojov je už v Tunisku

Tunisko kupuje staré americké vrtuľníky, prvých šesť strojov je už v Tunisku
Popisek: OH-58D Kiowa
07 / 02 / 2017, 08:15

Tunisko ešte v roku 2016 uzavrelo dohodu so Spojenými štátmi, o kúpe už zastaraných útočných vrtuľníkoch Bell OH-58D Kiowa.

Tunisko celkovo obdrží 24 ľahkých útočných vrtuľníkov Bell OH-58D Kiowa. Prvých šesť vrtuľníkov sa už nachádza v severoafrickej krajine.

Tuniská armáda plánuje nasadiť tieto vrtuľníky v boji proti terorizmu. Zvyšných 18 vrtuľníkov by malo byť dodaných do konca marca.

OH-58 Kiowa je americký vrtuľník, ktorý je využívaný prevažne pre ozbrojený prieskum.
Prvý prototyp vzlietol ešte 8.decembra 1962 a sériová výroba začala v roku 1966.

Technické údaje:
Posádka: 2
Pohon: 1x motor Allison 250-C30R
Priemer vrtule: 10,67m
Výška: 3,93m
Hmotnosť prázdneho stroja: 1281 kg.
Vzletová hmotnosť: 2041 kg
rýchlosťt: 241 km/h
Dolet: 550 km

Zdroje: Wikipedia, IHS Janes

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace