Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: obrněné vozidlo Ejder Yalcin
04 / 11 / 2017, 09:00

Turecká společnost Nurol Makina hodlá v Uzbekistánu vyrobit v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın zvaných ,,drak".

Turecká firma Nurol Makina vyrobí vbe spolupráci se společností UzAuto 100 obrněných vozidel Ejder Yalçın, přezdívaných ,,drak". Dohodly se na tom Turecko s Uzbekistánem podpisem memoranda o porozumění v Ankaře při návštěvě uzbeckého prezidenta Šavkata Mirzijojeva.

Dohoda zahrnuje právě závazek turecké strany vyrobit 1000 moderních obrněných vozidel, které budou zhotoveny v Uzbekistánu. Dohoda rovněž počítá s tím, že tato vozidla budou prodávána do dalších zemí.

psali jsme: Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky

Obrněné vozidlo Ejder Yalçın 4x4 zvaný ,,drak" nabízí nejvyšší ochranu ve své třídě. Podle společnosti Nurol Makina je schopné si poradit se všemi terény. Vozidlo má kapacitu 11 členů posádky, může dosáhnout maximální rychlosti 120 km/h. Výkon motoru je 375 koňských sil.

psali jsme: Top Gear: Test obrněného vozidla Marauder

Co se týče zbraňových systémů, Ejder Yalçın je vybaven kulometem ráže 7.62 mm a kulometem ráže 12.7 mm, a rovněž protiletadlovou zbraní ráže 25 mm. Na vozidlo se dá rovněž připevnit i ,,standardní" automatický granátomet o ráži 40 mm.

Vozidlo je víceúčelové ,takže může plnit bojové a bezpečnostní funkce, může být rovněž využito jako záchranné vozidlo, ke střežení hranic nebo k detekci min či výbušnin.

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.