Turecká společnost STM bude modernizovat diesel-elektrické ponorky třídy Agosta používané Pákistánem

Turecká společnost STM bude modernizovat diesel-elektrické ponorky třídy Agosta používané Pákistánem
Autor fotografie: Screenshot YouTube
12 / 03 / 2018, 14:00

Firma STM se postará o modernizaci diesel-elektrických útočných ponorek Agosta 90B, které provozuje Pákistán.

Ponorky francouzské třídy Agosta (Agosta 90B), které provozuje také Pákistán, se dočkají modernizace. Tu provede turecká společnost STM, jež podepsala kontrakt s pákistánským ministerstvem obrany. V tendru na modernizaci ponorek byl ve hře ještě francouzský zbrojní koncern Naval Group, ale nabídka STM byla podle ministerstva obrany shledána nejlepší a ,,technicky vynikající". 

psali jsme: Rusko pracuje na ponorkách Borej-B s jadrovým pohonom

Očekává se, že první modernizované plavidlo bude hotové do roku 2020 a a další ponorky pak vždy po jednom roce. Proces postupné modernizace pak proběhne v pákistánském Karáčí.

Pro turecký obranný průmysl je zakázka firmy STM na modernizaci těchto ponorek příležitostí, jak zde rozšířit své aktivity, uvedl server navyrecognition.com. STM tak bude mít poprvé možnost, jak exportovat do Turecka svůj design, který použije v modernizačním procesu, a také komplexní inženýrské služby.

psali jsme: Hrozí podmořský Černobyl? Potopená ruská jaderná ponorka K-159 ohrožuje život v Barentsově moři

STM rovněž poskytne integrovanou logistickou podporu a výcvikové služby různým jednotkám pákistánského námořnictva. Samotné modernizační práce pak budou zahrnovat výměnu sonarové řady, periskopových systémů, velících a kontrolních systémů a rovněž systémů elektronické podpory. STM také provede v rámci kontraktu modifikaci tlakového trupu ponorek.

Kromě Pákistánu provozuje ponorky třídy Agosta v exportních variantách například Španělsko, Jihoafrická republika či Malajsie.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.