Turecký stíhač sestřelil arménský bitevní letoun Su-25

Turecký stíhač sestřelil arménský bitevní letoun Su-25
Autor fotografie: Public Domain Mark 1.0|Popisek: Ilustrační fotografie
29 / 09 / 2020, 18:15

Náhorní Karabach je právem nazýván „nejnebezpečnějším nevyřešeným konfliktem v Evropě“. Má potenciál nasát do konfliktu Rusko i Turecko. Rusko sice slovně podporuje Arménii, ale současně prodává zbraně Ázerbajdžánu a Turecko Ázerbajdžán podporuje slovně i materiálně. Nyní oznámily oficiální zdroje Arménie, že turecký letoun F-16 sestřelil arménský bitevník Su-25.

Před dvěma hodinami se na oficiálním twitterovém účtě objevila informace, že turecká stíhačka startující ze základny Ganja v Azerbajdžánu sestřelila bitevní letoun Su-25 arménského letectva.

Turecký prezident tak opět překročil hranici a po konfliktech v Sýrii a Lybii se vojáci Tuirecka angažují i v konfliktu na Náhorním Karabachu.

Pilot zasaženého stroje zemřel.

Turecko a Ázerbájdžán kategoricky odmítly tvrzení arménského ministerstva obrany, že turecká stíhačka F-16 Viper sestřelila arménský letoun Su-25 Frogfoot nad Arménií. 

V novém kole bojů, které začalo v neděli, již byly zabity desítky civilistů. Arménie nyní čelí fenomenálně dobře vybavenému rivalovi. Zatímco Moskva řekla jen málo, Turecko - které před stoletím zlikvidovalo 1,5 milionu Arménů během dvou let, nyní přesouvá na Kavkaz mudžahediny, které nasadilo již v Sýrii, aby svrhlo Bašára Asada. Recep Tayyip Erdogan, turecký prezident, odmítá uznat genocidu Arménů, a zavázal se podporovat muslimský Ázerbajdžán všemi prostředky.

Zdroj: Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace