Turecko a Rusko jsou blízko dohodě o dodávce letounů Su-35

Turecko a Rusko jsou blízko dohodě o dodávce letounů Su-35
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)
26 / 10 / 2019, 14:00


Rusko s Tureckem finalizují dohodu o dodávce víceúčelových stíhacích letounů Su-35, informoval list Daily Sabah.

O čem média nějakou dobu spekulovala, se již brzy zřejmě stane skutečností. Rusko a Turecko jsou totiž blízko dohodě o dodávce ruských letounů Su-35 Ankaře. Má se jednat podle listu Daily Sabah o nákup celkem 36 strojů. Děje se tak dva měsíce po Erdoganově návštěvě známé ruské letecké show MAKS.

Na této akci měl Erdogan možnost vidět kromě jiného i letoun Su-57, o jejichž možné budoucí dodávce Turecku se také spekuluje. Vstřícnost vůči Turecku v tomto směru projevil i výkonný ředitel zbrojní společnosti Rostec Sergej Chemezov krátce po skončení letecké show MAKS.

Daily Sabah dále uvedl, že součástí kontraktu může být i turecké zapojení do výroby některých komponentů letounů, jako například zbraňových systémů či munice.

Na začátku září Erdogan řekl (SM informoval), že pokud USA nezmění svůj postoj k dodání F-35, které mělo Turecko již nasmlouvané, může zvážit pořízení ruské alternativy v podobě letounů Su-35 či Su-57. ,,Pokud USA budou ve věci letounů F-35 zastávat stejný postoj, tak se o sebe postaráme," řekl turecký prezident Recep Erdogan reportérům. A na mysli měl právě zmíněné letouny Su-35 a Su-57. 

Nyní je tak Turecko v rámci zintenzivňující se vojensko-technické spolupráce s Ruskem letounům Su-35 zase blíž.

 

Zdroj: dailysabah.com, tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace